Pragointerier

podlaha - dlažba

Dotaz   Dobrý den. Zařizuju celý byt-novostavba a nevím si rady s barvou dveří. Všechny jsou v jedné delší chodbě kde je světlá dlažba. Ložnice s pokojem budou se světlejším nábytkem. Koupelna je v kombinaci čokoládově hnědá a světle hnědá a obývák v kombinaci wenge nábytek a vanilka kuchyn, woodstock podlaha. Jakou vybrat tedy barvu dveří? Buk? Javor? Ořech? Vchodové dveře do bytu jsou BUK. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, podlaha woodstock je velice výrazná dvoubarevná v proužcích. Pro sklidnění prostoru a vzhledem k velké hmotě dveří bzch vybýrala světlejší odstín odstín světlého proužku podlahy. Podlaha i další obkladové prvky jsou v barevné stupnici zemitých odstínu , dveře by měli být také . Buk je narůžovělý teplý odstín takže dveře bych doporučovala buď v odstínu středně šedivá - moderní interiér nebo bělený ořech .
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila o barvě dveří do obývacího pokoje spojeného s kuchyní /cca 26m2/.Eurookna třešeň (3ks 200x120 cm jih, jihovýchod), plovoucí podlaha třešeň o stupeň světlejší než nábytek v obýváku třešeň (dýha - Jablonné n.Orlicí), černá kožená sedací souprava, kuchyňská linka javor dvířka (CPL), bříza korpus, pracovní plocha kalvados, světle béžová dlažba stejná jako obklad. Dveře jsou na stěně mezi kuchyňskou linkou a "obývací stěnou". Malba bílá. Je vhodné jít do další barvy dřeva nebo se snažit doladit světlé javorové (CPL) prosklené dveře? A co bílá? Dveře vedou z úzké tmavé chodby s dalšími 4 ks dveří. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, další typ dřeviny bych již tady nedoporučovala. Nejbližší bude použití dveří javorových, materiál který je použitý na kuchyni.
Dotaz   Dobrý den, prosím o Váš názor - máme kuchyni s menším obývákem spojenou jen obloukem místo dveří. Kuchyňská linka je tmavší hnědá dýha teak, hnědá dlažba. v obýváku je prkenná borovicová podlaha a nevím, jestli mám nábytek v obýváku barevně přizpůsobit k lince nebo vybrat jiný odstín - ale jaký? Děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď   Dobrý den, TV sestava v obývacím prostoru má menší hmotu a proto je možné jít do jiného odstínu. Kombinace borovice - teak nepovažuji za úplně ideální. Snažila bych se alespoň trochu prostor odlehčit (kuchyň je podle popisu plná hnědá hmota)to lze použitím TV sestavy lakované v UNI barvách např. béžová nebo oranžová a doplnit jednoduchou jednobarevnou sedací sestavou.
Dotaz   Děkuji, dáme na schodiště ten samý odstín. Nahoře v patře je světla také dost, je tam střešní okno, takže zvolíme ten samý asi i tam. Dlažba se nám líbí, zvažujeme ji i na koupelny, ale to už by asi bylo moc predefilovano..... Dekuji mnohokrat za radu.
Odpověď   Dobrý den, v koupelnách můžete zvolit světlejší odstín. Tyto bývají zpravidla menší a ve světlejším provedení se budete cítit lépe. Nebo můžete zvolit zajímavý a jednoduchý detail pruh středně hnědé protáhnout až do koupelny a doplnit světlým odstínem téže dlažby. Koupelny musí být kubycké bez obloukových van a spr. koutů.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám kuchyň v provedení Georgia třešeň,z firmy Sykora. Pracovní deska je šedá, jako by betonová. Vybíráme s manželem dlažbu,myslím si, že by se k takové sestavě hodila buď šedá dlažba nebo třeba béžová. Našli jsme dlažbu, je hodně světlá, jen malinko béžová, spíš skoro bílá, ale vypadá moc pěkně. Myslíte, že je pravidlo, že podlaha musí obsahovat alespoň jednu z barev kuchyně?
Odpověď   Dobrý den,když je podlaha v odstínu kuchyně máte větší prostor pro barevnost ve zbylém interiéru. Spíše si myslím, že kuchyň je složitá sestava i sama o sobě. Světlá podlaha bude kuchyň zvýrazňovat, sytější uváděná šedivá kuchyň hmotově potlačí.
Dotaz   Dobrý den, prosím o váš odborný názor a radu. Mám kuchyni (bílá-Hanák, pracovní deska černá)spojenou s jídelnou a obývacím pokojem-je to jeden velký prostor,jen sedačka je vidět částečně a částečně je za rohovým výklenkem. V kuchyni a jídelně je dlažba-světlá s velmi jemnými černošedými a béžovými čmouhami. V jidelně je stůl s židlemi (barva buk mořený na ořech). Budu si pořizovat nějakou jednoduchou stěnu v témže provedení. Sedací soupravu mám již koupenou (Natuzzi-sv.smetanová kůže). V pokoji chci udělat novou podlahu (teď je tam ještě PVC-na něm byl koberec), která bude navazovat na dlažbu. Nevím, jaký odstín by byl nejvhodnější, aby se hodil k sedačce a dlažbě. Také chci nechat obložit zárubně a nové dveře a nevím, v jakém barevném provedení by byly nejlepší a také šli barevně k nábytku. Můžete mi prosím, také poradit, jak mám vymalovat pokoj a jídelnu? V kuchyni je vidět jen bílý strop a kousek stěn nad linkou, která je na levé i pravé straně. Z kuchyně vedou balkonové dveře a okno (celá šířka kuchyně) na terasu. Na protější straně - to je v obývacím pokoji je téměř celá stěna s vyplněna okny.Jídelna je mezi kuchyní a obývacím pokojem. Omlouvám se, jestli je to trochu zmatené. Mnohokrát děkuji za odpověď. K.Kubalíková e-mail:kubalikova@tiscali.cz
Odpověď   Dobrý den, k barevnosti bílá - ořech - světlá smetanová? je vhodné doplnit buď bělený dub podlaha i dveře. Taky dub přírodní. V případě , že máte ráda světlé jemné interiéry je vhodné volit odstín podlahy v bílém smetanovém provedení např. litá podlaha (pro podlahové topení) stejně i dveře. V prvníc dvou je vhodné na zdi použít kouřovou hnědou - capuccino, u poslední odstíny jako červená- krev, zelená olivová, oranžová - pomerančová.
Dotaz   Dobrý den, vybrali jsem si koupelnu béžovou Rako značka Shikoku. Chtěla jsem se zeptat, jestli by v koupelně, která je 2x3m měla být podlaha položena - dlažba rovně nebo do kosočtverce. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, osobně dávám přednost rovné pokládce a jednoduchým rovným liniím. V případě, že v prostoru koupelny jste použili rohovou oválnou vanu nebo sprchu je lepší pokládka na koso. U přechodu do chodby je nutné dodržet stejný styl pokládky a nejlepší i typu dlažby. Jde o vytvoření kvalitního detailu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o odborný názor a radu. Máme jednoduchý kompaktní dům se sedlovou střechou o minimálním sklonu. Interiér bychom rádi zařídili vzdušně, čistě. To nám trochu komplikují okna v provedení zlatý dub, která jsou téměř všude, jsou dosti velká a výrazná. Ze zádveří se přes prosklené dveře přichází na chodbu a z ní se napravo pokračuje v kuchyň a nalevo v obývací pokoj. Mezi kuchyní a obývákem je rovné schodiště z části ukryté mezi dvěma nosnými zdmi a z části odhalené, vybíhá do prostoru. Celé toto má cca 55m2. Interiér vidím takto: Schody a podlaha v obývacím pokoji bělený dub (hodí se ke zlatému dubu??).Nášlapy schodů plánujeme ze dřeva, podstupně bílé (pro odlehčení). Nábytek (jídelní stůl + komoda) ořech kombinovaný s bílou. Sezení smetanové. Chodba, kuchyně a koupelna - jednotná dlažba - tmavší šedá 30x60. Kuchyňská linka bílá, nerez spotřebiče, mléčné sklo, sokl hliník, deska světle šedá, obklady světle šedé. Snídaňový stůl dřevo dub, židle bílé. Linka je rovná, uprostřed a po straně jsou okna. Nejsem si jistá, aby to celé nepůsobilo moc studeně. Děkuji za Váš názor. Zejména si nejsem jistá kuch.linkou - chtěla bych tam nějaké dřevo, ale jaké aby zapadlo do interiéru i k oknům zlatý dub. Děkuji moc. Alexandra
Odpověď   Dobrý den, v prostoru budou tedy materiály bělený dub, zlatý dub, ořech další bílá, smetanová a šedá více odstínů. Okna zlatý dub jsou spíše hnědé medové k tomuto odstínu je vhodné doplnit detail v odstínu karamelová hnědá např. osvětlení (protěnné stojací lampy. Další kombinace souhlasím s bílou kuchyní. Nábytek (jídelní sestava a komoda) spíše ořech, který je na bělené dubové podlaze tmavší výraznější. Tuto kombinaci je vhodné doplnit o teplou barvu např. čalounění, bytový textil, výrazná tapeta v detailu ev. část malby.
Dotaz   K předchozí otázce ohledně pl. podlahy ořech. Jaké dveře výrobce Sapeli kombinovat? Kuchyň je propojená s obýv. pokojem, kde jsou velké posuvné dveře do chodby, na chodbě dlažba sl. kost.
Odpověď   Dobrý den, Sapeli má v nabídce ořech americký nebo evropský. Další příbuzný odstín je Zebrano. tady je potřeba trocha citu a nepřekombinovat příliš materiálové přechody v detailu.
Dotaz   Dobrý den. Doporučila jste nám kuchyni Hanák Imperial, která byla naše favoritka a kterou budeme i realizovat. Ale: moc se nám líbí v interiéru šedá barva. Lze ji přímo k ořechu zakomponovat do linky (např. šedá deska a šedé obklady/deska za linkou? Nebo použít světle šedou výmalbu za linkou? Váháme i o dlažbě. Všude na fotografiích mají k ořechu smetanovou dlažbu, která vypadá perfektně. Líbí se nám světle šedivá Rako Sandstone - lze ji k ořechu použít, máte s tím zkušenost? Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den, ano je možné ořech kombinovat i se šedivou např. pracovní deska imitace betonu obklad pak spíše mléčné bílé sklo a dlažba světlá spíše jednobarevá - ořech má výraznou strukturu. tato barevná kombinace je více technická a ja jí mám taky ráda.
Dotaz   Dobrý den, poprosila bych Vás ještě jednou o radu ohledně kuchyně (viz minulý chat). Máme dlažbu Rako Sandstone tmavě šedá, okna medová (dub), linka je rovná. Kuchyň budu již v Hanáku brzy objednávat. Vidím ji dobře? Sokl hliník, čela spodních skříněk medové dřevo, pracovní deska smetanová. (Či světle šedá?) Obklad za linkou smetanový (či v jiném formátu použít Sandstone?) - zasahují tam okna (dub) - sklo se mi za linku nějak nezdá. Korpus horních skříněk dřevo, přední fronty horních skříněk mléčné sklo/hliník a smetanová. Spotřebiče a úchyty nerez. Stůl medové dřevo, hliník. Zejména si nevím rady s barvou prac. desky a obkladu za linkou. Obecně je strašně málo fotek kuchyní na šedé dlažbě, všude je buď plovoucí podlaha či světlá dlažba. A představivost v tomto moc nemám a nerada bych to pokazila. Moc Vám děkuji.
Odpověď   Dobrý den, vhodné je ladit horizontální plochy do jednoho odstínu. Podlaha sytě šedá pracovní deska středně až světle šedá obklad pak může být v odstínu smetanovém. Horní skříňky a fronty je dobré volit světlejší s tím , že "podnož" kuchyně bude tmavší. Jinak kuchyň máte barevně sladěnou velmi pěkně s tím, že přechodů jednotlivých materiálů a odstínů by nemělo být mnoho - podlaha spodní dvířka, deska - obklad obklad horní přední fronty. Šedivou považuji za neutrální a opakuje se i na doplňcích - rámečky, dřez, baterie,...
Dotaz   děkuji. Ještě využiji chatu a zeptám se obecně: pokud je místnost 13m2, ve které je břidlicová dlažba, jsou tam dubová okna, dubové dveře a vybíhají tam z části ještě dubové schody a z tato místnost se jen z malé části otevírá v obývací pokoj , jaké byste dala přednost kuchyňské lince? V obývacím pokoji je dubová podlaha. Děkuji
Odpověď   DOBRÝ DEN, JEDNOZNAČNĚ BAREVNÉ BUĎ BÍLÁ NEBO SMETANOVÁ TA JE VÍCE NEUTRÁLNÍ A DÁ SE DOPLŇIT O DALŠÍ TŘEBA ČERVENOU BARVU. nEBO KLIDNĚ I ČERVENÁ KUCHYŇ . kOMBINACE ČERVENÁ A ORANŽOVÁ JE UŽ MOC BAREV NA 13M2.
Dotaz   Dobrý den,máme dotaz.Vybavujeme masérnu. Dlažba tam je v kombinaci béžovo-hnědá(hezký barevný kontrast)Okno a dveře jsou nové-zlatý teak.Potřebujeme počítačový stůl,polici, skříň na prádlo a skříňku na oleje.Nábytek díky prostoru musíme dělat na míru a nejsme si jisti co zvolit,aby místnost byla útulná,s exotickým nádechem.Pokud masiv-jaký odstín? Nebo dřevo a namořit? Anebo nábytek s exotickou dýhou(nenašli jsme ale zatím truhláře který se tím zabývá).Čekárna má světlezelenou dlažbu a křesílka z masivu z original čínského obchodu s oranžovými textiliemi.Co by jste nám poradila? Moc děkujeme předem za odpověď a radu.Lenka a Láďa
Odpověď   Dobrý den, určitě bych prostor ladila ve stejném stylu Dálného východu. U atypycké konstrukce exotickou dýhu např. olivovník nebo jeho imitaci. Truhlář by si měl s tímto materiálem snadno poradit. Druhá možnost je volit jednoduchou sestavu evropské dřeviny např. dub, ořech podle odstínu podlahy a domořit do odstínu podlahy. Tuto sestavu je pak možné doplnit o barvy a stylové doplňky v odstínu čekárny.
Dotaz   Dobrý den,děkuji moc za radu ohledně linky (viz minulý chat). Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodli pro oranžovou linku (tlumenější oranžová, ne mandarin). Tmavě šedá břidlicová dlažba, hliníkový sokl, oranžové profily dvířek, prac.deska středně šedivý umělý kámen, horní skříňky oranžová + hliník/sklo, spotřebiče nerez. Bílá linka se nám na tmavé dlažbě zdála studená, červenou jsme nechtěli. V kuchyni jsou tmavě šedivé - břidlicové - dlaždice, dřevěná (medová dubová okna), medový stůl (viz minulý chat).V navazujícím obývacím pokoji je dřevěná podlaha i schody, obojí ze světlejšího dubového dřeva. Ještě než potvrdím definitivně objednávku, chtěla bych se vás zeptat, jaký volit korpus (zda šedivý či dřevěný), jakým obkladem doplnit linku či jakou výmalbu volit v kuchyni a navazujícím pokoji.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den,obklad linky je možné řešit sklem lakobel lepený na omítku je to obklad lesklý beze spáry nebo keramický obklad doporučuji velké dlaždice 60x60cm(minimalizace spár) nebo nejednodušší je volit stejný obklad jako pracovní deska - tento je taky beze spár. Korpusy spíše šedivé tím dosáhneme barevně jednodušší kuchyň .
Dotaz   Dobrý den,v rodinném domě budou v chodbě všechny dveře prosklené z buku. Bude v hodné udělat podlahu tmavší nebo také světlou?(na zemi bude dlažba). Děkuji H.
Odpověď   Dobrý den,sytější podlaha vám bude pocitově tvořit těžiště podnož prostoru. Při světlejší vyniknou více dveře. Počítejte v obou případech přechod 3 materiálů a odstínů - odstín rámu dveří. skla a podlahy.
Dotaz   Dobrý den,zařizujeme přízemí RD. Prostor kuchyně 14m2 je částečně propojen s obýv.mísností 31m2. V kuchyni jsou plastová okna zlatý dub a pouze jedny dveře do spíže. V kuchyni bude dlažba, v obýv. pokoji bude dřevěná podlaha. Jak mám ladit kuchyni? Prostor kuchyně je světlý. Váhám mezi "béžovou" dlažbou Travertin či Sandstone či Loft a na ni bílou linku (ale co okna - nevystoupí?) či tmavě šedou dlažbou Esencia Lapatto a na ni kuchyni Nexus (IKEA - žlutohnědá dýha - ladí s okny). Nebo okna "uzemnit" hnědou dlažbou a jakou potom linku? Obecně - mám k oknům ladit linku či dveře od spíže či podlahu v kuchyni - či si oken nevšímat? Čas mne tlačí, mám v tom momentálně chaos a nechci udělat chybu.Děkuji moc.
Odpověď   Dobrý den, doporučovala bych při této velikosti dlažbu Sandstone je to nádherná imitace kamene a jednobarevnou linku může být bílá nebo světle béžová. Okna můžete ponechat a odstín opakovat na nábytku v obytném prostoru nebo použít tento odstín na masivní jednoduchý jídelní stůl.
Dotaz   Dobrý den, máme v plánu spojit dva pokoje, kde v jednom jsou staré a zničené parkety, v druhém je dlažba. Tyto pokoje bychom chtěli sjednotit plovoucí podlahou, je dobré tuto podlahu položit na současnou krytinu nebo vše odstranit, vyrovnat povrch a začít od začátku? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji vše odstranit, vyrovnat a položit podlahu novou. Kvalita vrchní krytiny velmi záleží na podkladu pod ní.
Dotaz   Ráda bych se zeptala, jakou barvu zvolit pro steny v prostoru schodiste. Schodiste je uzke, cca 120 cm, dlažba matná, písková.Ve spodní části je prostor tmavý. Stejná dlažba je i v chodbě prvního patra, kam schody ústí.V protoru 1. patra je na chodbě velké okno - zde je již dostatek světla. Je tu přírodní dřevěnné zábradlí, bílé dveře do jednotlivých pokojů.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, temnější prostory jsou vhodné opatřit malbou světlou. např. smetanovo pískovou. pro plastické působení interiéru a mechanickou ochranu zdí schodiště doporučuji použít jako podklad přetiratelnou tapetu ze skleněných vláken s jemnou strukturou např. rákosu
Dotaz   Hezký den. Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barevného sladění interiéru obývacího prostoru spojeného s kuchyňským koutem, který právě zařizujeme v rodinném domku. Místnost má cca 35 m2, 2 okna na jih a velké francouzské na západ, okna jsou bílá plastová. V obýváku bude dřevěná smrková podlaha, v kuchyni dlažba (zde si nejsem jista barvou, volila bych asi světlejší něco podobného k dřevěné podlaze?). Kuchyňskou linku bych chtěla v moderním duchu, v barvě ořech, se světlou pracovní deskou. Nejsem si jistá barvou ostatního nábytku v obývacím pokoji, výmalbou a barvou dveří (světlé? podobné podlaze?). Ještě bych se chtěla zeptat na materiál kuchyňské linkdy, co je výhodnější, lamino nebo fólie?? Děkuji a přeji hezký den. Monika
Odpověď   Dobrý den, barevnost kterou uvádíte je hodně světlá. Při použití ořechu u kuchyně tento prostor získá hloubku a výraznější vzhled. Deska může být v odstínu béžovém a podobně i podlaha třeba o tón sytější. Dveře ladit spíš k podlaze. Barevnost v pokoji můžete doplnit vzhledem k smrkové podlaze o odstín hnědá čokoládová a žlutý odstín velbloudí srsti.
Dotaz   Dobrý den, je možné kombinovat dveře Sapeli CPL olše s třešnovou kuchyňskou linkou a dřevěným schodištěm buk? Může být u kuchyňské linky použita světlá béžová dlažba (podobná pracovní desce) navazující na podlahu olše selský vzor od Parador? Nebude přechod příliš výrazný? Okna jsou dřevěná, euro středně hnědá. Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den, třešeň, olše a buk jsou velmi dobře kombinovatelné. Více dřevěných dezénu ale již nepoužívejte. Vhodné jsou i zmiňované odstíny béžové. Přechod podah bude výraznější. Můžete se více zaměřit na barevnost zdí spíše v neutrálních tónech, tím vynikne textura jednotlivých dřevin a prostor poněkud zklidníte.
Dotaz   Dobrý den, ještě bych prosila o radu ohledně podlah v 1.patře domu a v podkroví. Dole laminát teakové plaňky - dveře zebrano, 2.patro laminát zebrano. Jinak v celém domě budou dveře bílé. Kuchyň bílá kombinace žluto-hnědé dřevo. Dlažba v kuchyni šedá- pracovní deska šedá. Je toto dobrá kombinace? Jakou dřevinou spojit tyto patra schody? Jsou vhodné v každém patře jiné podlahy? Velmi děkuji i za 2. dotaz
Odpověď   Dobrý den, kombinace barev je dobrá, co se týče podlah, není důvod, proč by nemohla být v každém patře jiná podlaha. Schodiště řešte stejným materiálem, jako je podlaha v patře, vyniknou více v podlaží nižším a schodiště bude opticky přisouzeno vrchnímu podlaží, jako jeho vertikální součást. Opačně schodiště příliš splyne s podlahou přízemí, což je u tak dominantní konstrukce škoda.
Dotaz   Dobrý den, chodba v rodinném domě ve tvaru L. Dvěře jsme si vybrali celoprosklené - mléčné sklo a po stranách kombinované s běleným dubem. Potřebovala bych poradit barvu skříní (skříň bude za vchodovými dveřmi), a zároveň barvu dlažby na podlahu. Vchodové dveře jsou zlatý dub.Děkuji
Odpověď   Do chodby bych volila skříň opět v dubu s možnou kombinací dvířek - matné sklo nebo zrcadlo - prostor se tak zvětší. Podlaha by mohla být laminát - bělený dub, dub. Nebo dlažba v barvě světle šedé.
Dotaz   Dobry den, prosim o radu jak spravne zvolit barvy do male panelakove kuchyne(10m2) ve tvaru L. Dvirka budou v barve vanilka a korpusy skrinek bychom chteli v dekoru dreva. Aby kuchyn zustala vzdusna, je lepsi zvolit kontrastni tmavsi barvy (calvados, tresen) nebo spise svetlejsi?A jakou zvolit barvu pracovni desky (svetlou/tmavou)? A podlahy? Dekuji za radu!
Odpověď   Do malého prostoru jsou vhodnější světlejší tóny. Kombinace vanilka calvados, je nyní používáná až nadmíru často, čímž se kuchyně stávají tuctovější. Zkusila bych volit spíše světejší dřevo ale zároveň k vanilce kontrastnější např. dub. Zkuste se podívat a inspiraci viz kuchyně nolte: http://www.kuchyne-praha.cz/kuchyne-nolte-rada.php?p=2. Zde je mnoho příkladů, kdy je deska volena ve stejném dekoru jako korpus a zadní část volena ve světlejších tónech, vanilkových, béžových. Tak bych to doporučila i ve Vašem případě. Podlahu opět světlejší, laminát (ke calvadosu - buk) popř. dlažba ve světlých tónech vycházejících z barvy dvířek.
Dotaz   dobrý den, jaký byste volila odstín sedací soupravy, doplňky a výmalbu do obýv. pokoje 30m2, podlaha prkna dub natur, okna zlatý dub, výmalba zatím bílá.Nábytek (tv stolek + jídelní stůl) ořech. V sousední kuchyni je antracitová dlažba a bílá kuchyně.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalba aby se oživila bych volila odstín červený buď - cihlová temná, nebo vínová. Sedačka světlá (slonová kost, smetana nebo béžová) na pozadí výrazné barvy s doplňkami v červené barvě. Ostatní stěny ve smetanovém nádechu nebo béžovém.
Dotaz   Přeji pěkný den, v rodinném domě v chodbě budou vnitřní dveře dub americký Sapeli Elegant. Jakou barvu by měla být dlažba, malba a vestavba skříně? Děkuji H.
Odpověď   Dobrý den, tento typ materiálu je výrazný v textuře. Vhodné je doplnit ho o dlažbu spíše jemnější s jemným žilkováním. Vhodná je varianta tón v tónu např. Rako Sandstone nebo kontrastní zemitá hnědá Rako Defile nebo Zebrano. Malba např. oranžověžlutá , skříň dub skelet a přední front v kombinaci s barevným sklem jemně oranžová.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.Psala jsem již do poradny, ale nezeptala se na vše. Máme novostavbu, zatím nemáme nic, podlahy, kuchyň, dveře. Máme plast bílá okna a vchod.dveře. Kuchyn a obývák tvoří obdélník 4m x 10m, vlevo bude kuchyn s jedním oknem 1500x1200 na V, vedle jídel.kout, pak dveře na zahradu 2000x2100, pak obývák.Delší strana je orientována na východ, ve vzdálenosti cca 50m je lesík, kratší strana obýváku na J s oknem 1500x1200. Bojím se, že v těchto místnostech bude tma. Můžete mi prosím doporučit barvu dřeva kuchyn.linky, prac.desky, obkladu, podlahy v kuchyni (dlažba) a v obýváku (pvc), barvu interiérových dveří a výmalbu? Hodně se nám líbí oranžová, mně by se do kuchyně líbila i světle zelená, líbí se mi světlé dřevo-javor, ale máme hodně malé děti, tak se toho bojím, a olše třeba na kuchyň.linku mi už přijde tmavá. Moc děkuji za odpoveď. Hezký den. í
Odpověď   Dobrý den přeji. Pokud se Vám místnosti zdají tmavé, neosvětlěné, volte světlý nábytek a také světlou kuchyňskou linku. Javor je příjemná volba. K ní můžete volit výraznější obklad - červená ale také oranžová, popř v zeleném nádechu skleněný obklad. Podlahu volte výraznější k obkladu, nádech oranžový, či červený. Desku světlou. Dveře volte opět světlé, můžete volit opět javor. Více můžeme poradit přes email (v poradně).
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o kuchyni propojenou s obývacím pokojem a jídelnou, v kuchyni bude položena dlažba lappato bílá. Okna jsou tmavá třešeň, dveře vnitřní - sapeli dýha třešeň americká. Nevím jaký přesný odstín dřevěné nebo laminátové podlahy mám zvolit. Kuchyně bude v lesku ( modernější provedení) krémovo cappuccino a pracovní desku jsem si zvolila merano přírodní.Jaký obklad byste do kuchyně zvolila popř. jakou byste navrhla jinou volbu kuchyně. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. jestliže jsou místnosti dostatečně prosvětlené, velké můžete podlahu volit třešeň světlější odstín popř. buk. Obklad za kuchyňskou linkou bych volila světlější než merano, v odstínu vycházejícím z barvy capucino. Deska merano je dosti tmavá, možná bych volila odstín světlejší vycházející z barvy podlahy. popř. dveří.
Dotaz   Dobrý den, v rodinném domě máme dvě chodby, které nejsou moc široké 1750 a 1200. Měly by se dlaždice Rako Defilé (30x60 cm) pokládat na délku? Co je vhodné - posunuté o 20 cm nebo stejnoměrně vedle sebe? Zrovna tak bude obklad pod kuchyňskou linkou, máme ten samý dotaz, jak je položit, kombinovat?Děkuji
Odpověď   Dobrý den, doporučuji pokládku rovně spáru na spáru,užší stranou k delší zdi chodby. Stejně i u kuchyně. Dlažba je velmi pěkná a pro zvýraznění podlahy můžete kombinovat v chodbě š. 1,75m uprostřed světlejší/tmavší pruh nebo uprostřed každý druhý .
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s volbou kuchyně, která je spojena s obýv.pokojem a jídelnou. V kuchyni je dlažba i obklad defile lappato barvy bílé. Kuchyně je ve výklenku do písmena U,oddělena od obývacího pokoje a jídelny schůdkem. Jedná se o docela veliký prostor, v obývacím pokoji a v jídelně jsou franzouzská okna na jih v barvě tmavá třešeň. Vnitřní dveře jsou sapeli tenga, dýha americká třešeň. Plovoucí podlaha bude také třešeň spíše světlejší odstín, ale laděna ke dveřím, líbí se mi např. plovoucí podlaha od Weitzer parkett třešeň strip. Nevím si rady s kuchyní, jak by měla vypadat, jaký materiál a odstín zvolit do toho prostoru, aby to nějak ladilo, jakou použít prac. desku? Nerada bych volila opět třešeň a vůbec si nevím rady. Líbí se mi spíše moderní styl. Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den,v této kombinaci je vhodné doplnit kuchyň v odstínu červené podívejte se na Hanák kuchyně v kombinaci se šedivými odstíny jak desky pracovní - středně šedivá např. imitace betonu , antracit část kuchyně tak i doplňků. Stěny pak v odstínu šedobéžová - odstín říčního kamene, která může přecházet v sytější hnědo šedou zemitou na části zdi . Doplňky v obývací části pak hnědá zemitá např. proutěnné koše z KIKA - vrbové proutí.
Dotaz   Dobrý den vážené paní designerky. Stavíme dům a v jedné místnosti si neumím poradit s podlahovou krytinou. Je to velká místnost cca 4,1x8m. V polovině jedné delší strany je krb (po jeho levé straně je vchod do kuchyně a po pravé straně vchod do chodby). V části místnosti, kde je vchod do kuchyně a krb (a bude tam jídelní kout), bude dlažba. Nevíme, zda máme dlažbu položit až přes celou místnost i do obývacího pokoje - a pod sedačku a konf. stolek rozložit koberec. Nebo zda máme místnost rozpůlit lištou a v obýváku položit lino. Děkuji moc a zdravím*
Odpověď   Krásný den přeji. Pokud se rozhodujete mezi pokládkou podlahy v dlažbě či kombinace dlažba a linoleum, jistě bych raději volila celo plošně položit dlažbu. Popř. jinou variantu a to kombinace dlažby a plovoucí podlahy.
Dotaz   Dobrý den, právě vybírám typ a barvu dveří do bytu 2+1. Předsíň je bez osvětlení- dlažba vanila. Kuchyň je nová - dub bělený,1 pokoj nábytek hruška světlá a obývací pokoj-dýhovaná stěna ořech hnědý. Prosím poraďte co nejlépe by se hodilo,aby vše bylo sladěné, popř. i typ dveří. Mám raději jednoduché hladké dveře bez frézování. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož máte mnoho prvků v bytě volila bych světlé dveře - lamino bílé a prosklené např. dveře SAPELI ELEGANT model 40.
Dotaz   Dobrý den! Prosím o radu. Jaké barvy máme použít doplňky v obyváku, Když stěny máme světle modré,podlaha je dubová a nábytek je wenge. Jakou barvou máme vymalovat 2 malé chodbičky a 1 malou šatnu, když v první chodbě je vínová dlažba, v druhé je oranžová dlažba a v šatně je smetanová dlažba. Dveře budou třešňové. Chtěla bych to nějak barevně sjednotit. Představovala bych si úplně světle žlutou, ale mám strach, aby tam těch barev nebylo moc. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, v obývacím pokoji je vhodný doplněk v odstínu šedomodrá nebo béžová lesklá. Barevnost chodeb je velmi členitá doporučuji prostor poněkud uklidnit a volit odstín smetanovo hnědý , který je vhodný k této barevnosti podlahy.
Dotaz   Dobrý den.Dostavujeme rodinný dům a začínámm řešit interiér /zatím halu,dveře a schodiště/.Zvolila jsem všude dveře Quadro od firmy Sapeli /dýha buk/,zděné schodiště bude obloženo také v odstínu buk a do vstupní haly, která je velká 10m2 /obdél.tvar/ jsem vybrala dlaždičky /33,3x33,3/ od Raka-Titus /nejtmavší odstín/.Ráda bych znala váš názor,zda volba dlažby je dobrá.Chtěla bych totiž jelikož budou světlé dveře a schodiště tou tmavší barvou dlažby to trošku odrazit.Pokud ano, můžete mi prosím ještě poradit,zda dlažbu položit na šikmo,nebo rovně a následně jaký volit odstín malby a nábytku do vstupní haly.Zda byste volila jiný odstín nebo druh dlažby samozřejmě přijmu ráda vaši radu.Děkuji
Odpověď   Dobrý den, hala je poměrně velká a tato dlažba bude vhodná. osobně mám raději jednoduché linie takže pokládka rovně pro detail můžete zvolit úzkou borduru po obvodu druhé dlaždice ve světlejším odstínu. Malba spíše neutrální světle kouřová , nábytek bez dezénu dřeva lakovaný nebo DTD lamino v odstínech např. 515 PE Kronospan světle béžovo oranžová.
Dotaz   Krásný den přeji,máme kuchyň spojenou s obývacím pokojem,v kuchyni dlažba světlá,kuch.linka zebrano kombinované s bílou,okna dřevěná mahagon,dvěře budou masivní smrkové. Jakou barvu zvolit na dřevěnou podlahu do obýv.pokoje a jakou barvou namořit dveře?? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, zebrano smrk mahagon poměrně dost dřevin více odstínu. Volila bych odstín středně hnědý z proužku zebrana (je možné vybírat v odstínech ořechu ale světlejších) a stejně domořit dveře. Pak docílíte barevnévyváženosti. Mahagon pak může korespondovat s čalouněním tj. červenéhnědá, rezavá,....
Dotaz   Dobrý den, prosím Vás o radu s kuchyní která je pohledově propojená s obývákem. Dveře budou am. javor. podlaha v kuchyni bude dlažba jemně béžová lesk- bohužel jméno neznám. v obýváku prkna Afzelia odbarvená(quick step)představuji si černou nebo antracitovou pracovní desku. Horní skříňky alu-sklo.Dolní bych ráda zvolila k barvě podlahy v obýváku. Dvířka budou od fy Grena nebo Trachea. Uvažuji o odstínech ořech nebo švestka ( popř. tmavý dub?) Jaká se bude hodit barva na stěny? Za linku bych použila velkoformátové obklady v antracitovém odtínu.Nebude to moc tmavé?
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyńská linka může být jak v odstínu ořechu, tak i dubu. K ořechu bych ale nevolila pracovní desku antracitovou (ale např. šedobéžovou, či imitace kovu), antracitovou můžete volit k dubu. Obklad bych volila vždy ale v odstínu barvy podlahy. Ať se prostor a barevnost sladí. Výmalbu pak volte opět v jen v nádechu šedobéžová. popř. oživit mlžete prostor výraznějším obkladem - červ. oranžová, či takto jen zvýraznit jednu ze stěn obývacího prostoru.
Dotaz   Dobrý den,zařizuji si novou kuchyň v-barva kalvados-pracovní děska napodobenina kamene( černo-šed, dlažba mi zůstává -bílá s lehkým vzorem šedé a okrové.Navím si rady s obkladem pod linkou, volit barevnost k lince nebo k pracovní desce_ a hodí se prosím malba kuchyně k této kambinaci linky zelená -olivově zel.? Děkuni za odpověď a radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. K tamvé kuchyňské lince, volte světlý obklad odstín použijte z prac. desky, či podlahy. Výmalbu bych volila pouze v jemném nádechu olivovém - stačí zvýraznit jen jednu stěnu např. u jídelního stolu. bytek v jemném smetanovém nádechu.
Dotaz   Dobrý den,zařizuji si novou kuchyň v-barva kalvados-pracovní děska napodobenina kamene( černo-šed, dlažba mi zůstává -bílá s lehkým vzorem šedé a okrové.Navím si rady s obkladem pod linkou, volit barevnost k lince nebo k pracovní desce_ a hodí se prosím malba kuchyně k této kambinaci linky zelená -olivově zel.? Děkuni za odpověď a radu.
Odpověď   viz níže :-)
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu. Jak mám vymalovat místnost, která je zároveň kuchyní, jídelnou a jakousi halou s krbem. Kuchyně je z olše a horní dvířka z javoru. Dlažba je krémovo - modrá šachovnice. Nevím, jak mám vymalovat krb, který je velice dominantní a veliký v této místnosti. Zatím je bílý, ale nechci ho modrý, aby místnost nebyla až příliš studená. Chtěla bych natřít krb jednou barvou a stěny druhou. Část kuchyně, která je oddělena mírným obloukem, máme natřenou světle krémovou, ale zbytek místnosti zatím nemáme. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Krb můžete zvýraznit výmalbou šedou, s modrým nádechem. Nebo výraznější odstín podle nábytku. Či šedobéžovém odstínu. Zbylé stěny smetanové, jen lehké světle béžové.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu.Zařizuji nový byt 2+kk.Rozhodla jsem se pro jednoduché interiérové dveře Sapeli - Nora plné z materiálu laminát CPL, provední dub, z předsíně do obýv.pokoje prosklené (model 40)- sklo bílé satináto.Nevím si rady jakou zvolit laminátovou podlahu (tmavší dub nebo ořech)? Nábytek ještě nemám, ale plánuji asi světlý-bělený dub, bříza, javor nebo asi něco hodně světlého. Podlaha v předsíni, která je bez denního osvětlení bude pravděpodobně dlažba - světlá lesklá - je to správná volba? Prosím o radu zda dlažbu je lepší položit rovně nebo nakoso )předsíň 1,40 x 2,70m? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den, dlažba v malých prostorech spíše rovně. Lesk je náročný na údržbu doporučuji spíše polomat nebo úprava Honey (toto nabízí italské keramičky). Podlaha světlejší než dveře bude pocitově upoutávat na dveře. Spíše u malometrážního bytu je vhodnější podlaha stejná jako dveře nebo malinko tmavší proti dveřím. Ořech je dost tmavý.
Dotaz   Dobrý den, prosím, jakou byste volila barvu dlažby do vstupní chodby v domku - vchodové dveře bílé plastové část.prosklené, vnitřní am. ořech. Barvu skříní také zatím nevím. A barvu dlažby v kuchyni, navazuje na plovocí dřevěnou am. ořech, kuchyňská linka bílý lesk.Příp. jestli nezachovat též dřevěnou i v kuchyni, jedná se o prostor podlahy cca 4 m2. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, osobně se mi líbí mnohem víc stejná podlaha i v kuchyni. Na chodbě pak dlažba v odstínu zemité středně světlé např. Rako Defilé . Nábytek v chodbě je možné řešit v DTD lamino smetanová a přední front pak můžete volit barevný jemně např. modrá nebo světle oranžová sklo v kovovém profilu .Rastr horizontální bude působit méně bytelně.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit s volbou odstínu prac. desky a s obkladami, rozhodla jsem se pro kuchyni v odtínu slonová kost, horní i spodní dvířka kombinové s hliníkovými. Kuchyně je spojena s obýv.pokojem. V kuchyni je položena dlažba bílo krémová. V obýv.pokoji je plovoucí podlaha a dveře v odstínu dýha třešeň. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Moderní by působila pracovní deska šedobílá, popř. imitace kovu, s obkladem skleněným světlým či výraznějším vínovým.
Dotaz   Dobrý den!Prosím o radu-kuchyňské dvířka spodní barva wenge,horní horiz.prosklenné-jakou barvu korpusu a desky?Dlažba ja slonová kost,obklad obdélníková mozaika v pastel.barvách(bílá,vanilková,hnědá,šedá).Jakou zvolit výmalbu?Děkuji za odpověď!
Odpověď   Dobrý den přeji. K dvířkům v odstínu wenge můžete volit korpus šedý (šedobílý) popř. imitace kovu, v kombinaci opět šedobílé či šedé, pracovní desky. Výmalbu bych volila opět neutrální ať vyniknou dvířka linky - smetanová, šedobéžová.
Dotaz   Prosím o radu, do jakého odstínu udělat podlahu v obýv. pokoji, který je spojen s kuchyní, ale je oddělen bar. zídkou. Okna máme všude třešeň. Teď už vím, že je to výrazné dřevo a těžké na kombinování. Kuch. linku už máme v provedení světlá třešeň, podlaha béžovošedá. Na podlahu do obýv. pokoje máme nakoupené dřevěné lamelky - tzv. průmyslovou podlahu. Mám obavy, jak půjde dub buď v úpravě voskový olej nebo lak k oknům třešeň. Na jaký odstín případně přibarvit dubové lamelky, které budou na střih položené. Stejně tak musím vybrat ještě odstín dlažby do chodby, která sousedí s obýv.pokojem i s kuchyní. Nějak do nedokážu odhadnout.Stejnou s kuchyní nechci, protže se nám kuch. dlažba ukázala jako nepraktická na údržbu. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den, dub i třešeň mají výraznou texturu a působí více plně . Dub bych doporučila domořit do teplých odstínu buku je světlejší než třešeň. Dlažba na chodbě pak např. RAKO Sandstone má jemné žilkování a vyrábí se i v rozměrech 30x60cm. Odstínově se hodí k této podlaze. Moření dubu je poměrně náročné a musí se použít velmi kvalitní mořidla. Při špatně zvolené technologii a mořidla může "flekatět".
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaká by byla nejvhodnější dlažba před krb nebo jaký zvolit jiný materiál a který odstín by byl nejvhodnější. Krb je v moderním provedení, předsazený ve zdi, jednoduché provedení. V místnosti je plovoucí podlaha v odstínu třešeň. Děkuji
Odpověď   Dobrý den, je možné použít keramickou dlažbu velký formát min. 60x60cm, nebo plech hladký broušený ev. strukturovaný. Nejhezčí pohledově je na plovoucí podlahu položit sklo čiré (prosvítá textura nebo ev. sklo Satináto neprůhledné. Musí mít skosené hrany.
Dotaz   Myslíte, že je vhodná dlažba Cementi beige 40 x 80 ke kombinaci kuchyně bílá fólie + horní skříňky am.ořech a hliník ? Použila byste případně tuto dlažbu i jako obklad za linku při použití desky z corianu ? Nebo též varianta pracovní deska z lamina + uvedený obklad ? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, jestliže jsem ji správně našla tak odstín je světlá bílá káva. Tento odstín je velmi vhodný k ořechu jemně ho doplňuje a bílá z tuto kombinaci prozáří.Ke corianu i k postformingové kuch. desce je vjako obklad vhodný. Obě varianty spíše v jednoduchém dezénu bez textury.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novou kuchyň kde bude na podlaze dlažba Rako Defile (ta nejtmavší), korpus wenge, dvířka asi smetanová a pracovní deska a zadní obklad také wenge. Místnost je světlá (okno + francouzské dveře), přesto mám obavu, zda tato kombinace nebude působit moc tmavě a případně co udělat jinak. Na kuchyň bude navazovat obývací pokoj kde bude plovoucí podlaha ořech. Jaký máme zvolit nábytek v obývacím pokoji? Okna jsou bílá. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, tato kombinace je tmavá ve větším prostoru ale může působit velmi pěkně až luxusně. Vhodné je doplnění nábytku bílý lekovaný nebo béžový laminátový. Doplňková barva čevenohnědá.
Dotaz   Dobrý den,poradte prosím barevné provedení kuch.linky do malé místnosti orient.na sever,bude ve tvaru L.Dlažba a obklady jsou smetanovo béžové.Jak vymalovat,aby se místnost prosvětlila?Rozměr je cca 2,20 na 5m.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Kuchyňskou linku bych volia ve světlých odstínech - bílá, popř. světlé capuccino. Lesklá linka by prosto opticky zvětšila. Výmalbu pak můžete volit smetanovou, popř. jednu stěnu výraznější capuccino nebo jen pás za jídelním koutem výraznější - oranžová (bordó)- pro oživení. Světlo (slunce) do místnosti také dostanete výmalbou vanilkovým až žlutým odstínem.
Dotaz   ještě prosím o další radu. Myslíte že se bude hodit k dubu proužku dveře note ořech? a ořech ke středně šedé dlažbě v předsíni? Jak vymalovat předsíň s kombinací dveře ořech šedá dlažba? děkuju
Odpověď   Dobrý den. K dubu se ořech jistě hodí, pak můžete také níbytek volit v ořechu. Chodbu oživíte a zateplíte oranžovou, žlutou, či červenou výmalbou.
Dotaz   Dobrý den, plánujeme novou kuchyň a tak prosím o radu jakou vybrat. Chci fóliová dvířka, nelíbí se mi bílá ani žádné křiklavé barvy. Docela se mi líbí wenge, ale nevím jak a s čím nakombinovat. Místnost je světlá (okno a francouzské okno), velká skoro 20m2. Na podlaze je dlažba Rako Defile (ta nejtmavší)a navazuje plovoucí podlaha ořech. Obývací pokoj není s kuchyní přímo propojen a je v něm plovoucí podlaha ořech. Ještě mi prosím napište jaký bude k navržené kuchyni vhodný nábytek i do obývacího pokoje. Chceme mít design sjednocený. Velice děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. pokud volíte již tmavé podlahy, je možné kuchyšnkou linku odlehčit nerezovým, či smetanovým soklem. Popř. volit kombinaci wenge s bílými dvířky či dvířky prosklenými s nerez rámečkem, tak aby se hmota linky odlehčila. Pracovní desku volit také jednobarevnou např. šedá či imitace kovu. Obklad bílý, či skleněný. Nábytek do obýv. prostoru poté můžete volit opět v kombinaci wenge a bílá dvířka. Popř. ořech, a pokud byste uvažovali o světlejším dřevu volte dub u všech variant nábytku.
Dotaz   Dobrý den, volím kuchyň bílou ve vysokém lesku, dlažbu smetanově béžovou na kterou pak navazuje dřevěná podlaha ořech v jídelně a celém další prostor. Přesto mám obavu, aby kuchyň vynikla a nebyla příliš světlá. Jakou byste volila pracovní desku pravděp. TECHNISTONE, myslela jsem pískový odstín, ale možná je příliš světlý nebo odstín čokoládově-hnědý, ladí s podlahou ořech. Jaký obklad byste použila za Technistone, myslíte, že je možné kombinovat s podlahovou dlažbou ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku bych volila buď antracitově černou, tmavě šedou popř. šedosmetanovou. (řada technistone gobi. Obklad je možné volit v obdobném odstínu jako je dlažba ale také můžete volit obklad jednotný, skleněný. Popř. výraznějším oživením by byl obklad vínový.
Dotaz   Dobrý den, jak byste barevně ztvárnila zádveří - dlažba smetenovo-béžová velký formát, vstupní dveře bílé a interiérové ořech. Myslím šatní vestavnou skříň, výmalbu apod. Prostor je velká asi 7 m2. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Skříň bych volila např. v kombonaci ořech korpus a světlé bílé, či prosklené dveře. Výmalbu opět smetanovou, či šedobéžovou. Popř. zvýraznit jednu malou část červenoým odstínem. Barvné doplňky pak volte v odstínech oranžová, červená, jarní zelená.
Dotaz   Dobrý den, mám vybranou kuchyni od f.Hanák, v bílém laku lesk. Jaký odstín byste volil u prac. desky v provedení corian ? A jaký obklad ? Sklo Lacobel se mi zdá k lesklé bílé kuchyni příliš lesku. Zvažuji skleněnou mozaiku či keramické dlaždice - jaké byste doporučili ? Dlažba v kuchyni je smetanová 80 x 40, navazuje obýv.prostor dřevěná podlaha tmavá (ořech). Děkuji
Odpověď   Dobry den Osobne by se mi libila tmavsi deska Corianu - pozor nevolte jednolity odstin, je na nem vse videt. Na obklad bych zvolil kombinaci Vami navrhovanych materialu. Napr. za varnou deskou bych udelal sklenenou mozaiku v pasu pres digestor, tento motiv bych jeste jednou nekde zopakoval a zbytek bych volil Lacobel. Prilisneho lesku bych se nebal.
Dotaz   Dobrý den, v jaké barvě byste volil výmalbu ve vstupním prostoru, dlažba cementi beige, vest.skříně pravděp. sklo+šedá či smetanová. Vchodové dveře bílé a vnitřní americký řech Sapeli Tenga. Domek je moderně jednoduše zařízen. Děkuji
Odpověď   Dobry den Osobne by se mi libil odstin jasne zeleno zlute.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi poradit s volbou odstínu prac. desky a s obkladami, rozhodla jsem se pro kuchyni v odstínu slonová kost - lesk, horní dvířka kombinové s hliníkovými. Kuchyně je spojena s obýv.pokojem, kde jsou vnitřní dveře sapeli dýha třešeň americká a ke dveřím bude v obýv. pokoji a jídelně sladěna i plovoucí podlaha dýha třešeň. Okna jsou také tmavá v odstínu třešně. Místnosti jsou docela dost prosvětlené. V kuchyni je položena dlažba defile lappato bílo krémová. Chtěla jsem použít prac. desku merano hnědé, ale nevím zda je to správá volba k té třešni. Nebo jakou jinou variantu byste mi poradil? A jaký nábytek pak zvolit do obýv. pokoje? Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze jste si vybrala spravne. Nabytek bych volit v tresni, kterou jste jiz pouzila.
Dotaz   Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně bavy nábytku a malby v koupelně. Oblad je bílý, doplněný mozaikou béžová-tm.hnědá, dlažba béžová- vzhled jemná mřížka.Koupelna nemá okno.Chtěla bych nechat vyrobit vysokou střínku vedle umyvadla a střínku pod umyvadlo. Jaká barevná kombinace by byla vnodná? Uvažovala jsem nad lesklá bílá-ořech...Také bych chtěla oživit bílou barvu stěn v koupelně.Hodila by se např. jarní zelená nebo sv.modrá? Chodbička, do které se vchází z koupelny je "zatím" bílá, na podlaze plovoucí podlaha dub. Předem děkuji.
Odpověď   Dobry den Malbu bych zvolil, jak pisete jarni zelena - zeleno zluta (urcite bych nevolil odstiny modre). Nabytek bych volil cely v orechu, nebo bych bile pouzil v male mire.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barev stěn. V obývacím pokoji: nábytek wenge, sedací souprava – žluto-oranžová, uvažuji o dvou červených stěnách, kde v rohu je krb. Jakou barvu mám použít na krb + ostatní stěny. V obýváku jsou velké okna.Kuchyň je třešeň, pracovní deska je černý mramor, obklady a dlažba je světle smetanová. Jakou barvu mám vymalovat. Jsou tam velké okna a je to otevřeno s obývákem.
Odpověď   Dobry den Roh s krbem je volen jako akcent prostoru. Cervene steny (nebo teracota) tento ucel dobre splni. Ostatni steny bych volil jiz mene vyrazne. Bezova, svetle zluto hneda bude vhodna.
Dotaz   Dobrý den.Jakou mám vymalovat chodbu – dveře je buk a dlažba tmavě smetanová. Jaká se hodí barva: do ložnice – postel barvy jasanu, dvě velké okna, pokoje – světlý nábytek, modrá postel a hnědý koberec. Předem moc děkuji.
Odpověď   Dobry den Loznici bych volil v barve, ktera uklidnuje. Zluta jde k modre dobre. Pastelova zluta bude prijemna.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu barev stěn. V obývacím pokoji: nábytek wenge, sedací souprava – žluto-oranžová, uvažuji o dvou červených stěnách, kde v rohu je krb. Jakou barvu mám použít na krb + ostatní stěny. V obýváku jsou velké okna.Kuchyň je třešeň, pracovní deska je černý mramor, obklady a dlažba je světle smetanová. Jakou barvu mám vymalovat. Jsou tam velké okna a je to otevřeno s obývákem.
Odpověď   Dobry den Roh s krbem je volen jako akcent prostoru. Cervene steny (nebo teracota) tento ucel dobre splni. Ostatni steny bych volil jiz mene vyrazne. Bezova, svetle zluto hneda bude vhodna.
Dotaz   Dobrý den a předem děkuji.Jakou mám vymalovat chodbu – dveře je buk a dlažba tmavě smetanová. Jaká se hodí barva: do ložnice – postel barvy jasanu, dvě velké okna, pokoje – světlý nábytek, modrá postel a hnědý koberec.
Odpověď   Dobry den Do chodby bych volil svetly odstin, aby se opticky nezmensovala. Napr. bezova, svetle kremova apod. DO loznice teplou barvu, ktera bude uklidnovat. Jak jsem zminoval nize pastelova zluta, ale i dalsi varianty do zluta ucel splni a k modre se hodi.
Dotaz   Dobrý den, jakou barvu mám vymalovat chodbu (1,5x4m). Dveře jsou v barvě dubu a dlažba na podlaze také v tmavém dubu.Je bez oken a jsou tam 4 dveře.
Odpověď   Dobry den Urcite pouzije svetly odstin pro opticke zvetseni prostoru. Napr. svetle bezova je k dubu vhodna.
Dotaz   Dobrý den,mohla bych vás poprosit o radu při výběru interiérových dveří.Do novostavby necháme na zakázku vyrobit interiérové dveře.Líbí se mi typově dveře SAPELI model KUBIKA -vzor 40 prosklené a 10 neprosklené.Sklo bych chtěla pískové mléčné bezpečnostní uvnitř s folíí.Je to sice nákladnější,ale máme malé dítě.Dům zařizuji v moderním jednoduchém stylu.Myslíte, že tyto dveře budou moderní i za několik le?Dále bych se chtěla zeptat na barvu dveří.Podlahy budou jednotné laminátové- dub královský, dlažba v zádveří RAKO SANDSTONE LAPPATO-světlý šedý odstín.Okna jsou EURO medové barvy/tmavší než podlaha/.Dveře bych chtěla v barvě oken.Je to vhodné, nebo mám raději volit barvu dveří k odstínu podlahy?Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Osobně raději ladím dveře s dekorem podlahy, ale také varianta tmavších dveří je možná. Co se týká dveří Kubika, je to opravdu velice příjemná volba, která bude zajímavá ještě dlouhá léta.
Dotaz   Dobrý den, prosím měla byste typ na obklad v provedení skleněná mozaika (barva, příp.typ) ke kuchyni bílý lak, dlažba smetanová a prac.deska paravděp. šedá. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Skleněnou mozaiku můžete volit v odstínech bílá, šedá popř. s nějakým výrazným odstínem - červená, oranžová. Mozaiky např. fortel design mají mnohé odstíny, které se dají různě kombinovat. (mozaiky.eu) Záleží také na dalších doplňcích a nábytku.
Dotaz   Dobrý den, Zvažujme použít ve vstupní chodbě domku(asi 2,5x3,0 m) na část stěny luxfery (z druhé strany stěny je kuchyně). V chodbě je smetanová dlažba a budou vestavné skříně - barvu ještě nevíme. Vchodové i interiérové dveře (ořech + mléčné sklo) jsou část. prosklené. Jaký je Váš názor na luxfery a jaké byste příp. použila ? Děkuji
Odpověď   Krásnýd en přeji. Luxfery se nyní začínají opět hojně využívat. Je to příjemný materiál. Ve Vašem případě bych volila luxfery v bílém matném provedení popř. nyní je novinka luxferů s let diodami, které potom příjemně prostor osvětlují také v noci.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně obytného prostoru 36m2, tvar L, kuchyň bílá v kombinaci se skleněnými výklopnými dvířky s alu rámečkem (mezi skříňkami úzké okno), s varným ostrůvkem (zepředu skleněné dvířka s alu). Nevím zda zvolit pracovní desku, jídelní stůl, TV a konf. stůl (vše Ikea) z dýha bříza nebo dýha dub. Dále prosím o radu jakou zvolit dřevinu na laminátovou plovoucí podlahu, dveře a okna nebo zda je lepší dlažba (budeme mít podlahové vytápění) např. okrová sandstone 30*60. Od této místnosti se bude odvíjet zbytek domu, tzn. chodba, v chodbě schody do I. patra atd…Děkuji
Odpověď   Dobry den Myslim, ze deska bude v teto kombinaci (s ALU) lepsi v dekoru briza - kuchyn bude pusobit zajimave svetle. Na podlahu bych pouzil kontrastni orech - vzhledem k podlahovemu vytapeni nutno konzultovat s prodejcem
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu s barevným sladěním. Máme OP spojený s kuchyní, kde je bílá kuchyň v lesku, obklad lacobel, deska bílošedá, dlažba světle šedá Rako Sandstone, nyní tak jsou ještě červené barové stoličky. V OP je dubová dřevěná podlaha, dveře dub Sapeli Tarugo, velikost cca 45m2. Okna dřevěná v barvě pinie. Na jedné straně OP bych chtěla obklad z kamene (Chelsea Versailles). Řeším barevné sladění nábytku a zdí. Která varianta bude nejlepší? Řeším následující nábytek: jídelní stůl a židle, TV stolek, konferenční stolek, sedací soupravu a vymalování. 1) nábytek kombinace wenge (či jiná tmavá varianta jaká?) a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 2) nábytek kombinace dub a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 3) byla by lepší nějaká jiná varianta? :) Děkuji moc! Snad toho není hodně. Pěkný den Jarka
Odpověď   Dobry den Volil bych variantu A - nabytek tmavy wenge (nebo orech) a bily lesk s matnymi alu uchyty a pod. Svetly kusovy koberec (napr. kremovy) s jednoduchym motivem. Ustredni stenu, kterou chcete oblozit kamenem, bych spise opatril zajimavou tapetou s vyraznym vzorem a odstinem a zbyvajici malby v nadechu - bezova, kremova a pod
Dotaz   Dobrý den, rekonstruujeme od základů byt. Chtěli bychom radu jakou podlahu byste doporučila do kuchyně.?
Odpověď   Dobrý dn přeji. Poud máte namysli materiál nejvhodnější je jistě dlažba, pokud je kuchyň připojena k obývacímu prostoru, můžete na celý prostor použít plovoucí podlahu. Také je vhodný materiál linoleum.
Dotaz   prosím o radu. máme novostavbu.antracitová kuchyně, slonová kost dlažba. kuchyn propojená s obyvákem. jakou barvou vymalovat stěny? prosím?
Odpověď   Dobrý den přeji. K Vaší barevné kombinaci je dobré volit výmalbu v odstínech šedobílá, slonová kost, šedobéžová (cappucino). Popř. s výraznějšími doplňky - červená, olivová, popř. oranžová.
Dotaz   Dobrý den. Budu mít lakovanou černou kuchyni.za kuchyni chci vymalovat bordo barvu na jednu stěnu. světlá dlažba. jakou barvou vymlovat zbytek mistnosti? kuchyn spojená s obyvacím pokojem, jakou barvu stěny tam? taky světlá bílá dlažba. děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Za kuchyňskou linkou bych volila výmalbu ve světlém odstínu šedivém, či slonová kost a až v obývacím prostoru zvýraznila jednu stěnu bordó(červená) odstínem a zbylé stěny světle šedé, či bílé.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový řadový dům. Měla bych dotaz ohledně barevného ladění. Obytný prostor je propojený, kuchyně bílý lak, prac.deska tmavá, podlahy ořech americký, částečně dlažba 80x40 smetanovo-béžová. Nějaké doplňky a obrazy máme modré, ráda bych použila. Jakou barvou byste případně doplnil ? Myslela jsem zelenou nebo bordovou a na stěny příp. béžovou nebo hnědou. Chtěla bych, aby interier působil jednoduše a čistě. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den Myslim, ze kombinaci, kterou jste zminila je presna.
Dotaz   Děkuji za odpověď ohledně dlažby. Nemusím mít tedy obavy,že dlažba nevynikne a zvolit menší formát?
Odpověď   Praktičtější je vždy formát větší, a rozhodně položením dlažby nakoso bude prostor působit dynamickým dojmem, který nezanikne.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jakou barvu nábytku a výmalby volit do chodby (věšáková stěna, botník), která má 6,5m2, kde budou dveře vedoucí na WC, do technické místnosti a obytného prostoru. Vnitřní dveře budou javorové, vstupní v barvě kaštanu, na chodbě je malé okno na východ. Dlažba bude asi světlá Sandstone od Raka. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Skkříň bych volila v dezénu javoru jako jsou dveře, popř. v kombinaci se zrcadlem aby se prostor opticky zvětšil.
Dotaz   Děkuji za odpověď. Ráda bych ještě znala váš názor zda dlažba Atrium se hodí k bukovým dveřím a schodišti. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dlažbu atrium nejsvětlejší popř. pokud je v místnosti dostatek světla odstín nejtmavší.
Dotaz   Dobrý den, v jakém provedení byste volil skříň do zádveří cca 7m2. Vchodové dveře bílé, interierové ořech, dlažba cementi béžová 40x80. Děkuji
Odpověď   Dobry den Pro odlehceni bych na dvere volil sklo. At uz vypln nebo nalepeny Lacobel.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně pracovní desky kuch. linky.Místnost 36m2 - barva linky bílá + horní výklopné prosklené s alu, linka rovná + ostrůvek. Podlaha dlažba quercia brown, jídelní stůl+židle+Tv stolek v bříze (vše Ikea), dveře asi javor. Stále váhám, zda dát desku bříza masiv nebo šedou (také Ikea).A zda mohou být dveře javor? Moc děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Pracovní desku bych volila šedou. Dveře můžete volit v bříze či javoru.
Dotaz   Dobrý den, v jaké barvě byste volil sklo lacobel za kuchyňskou linku v provedení bílý lak a pracovní deska tmavě šedá ? Rozhoduji se zda bílé nebo šedé. Podlaha je dlažba písková barva. Myslíte, že je vhodné sklo použít i za varnou desku nebo kombinovat s pracovní deskou ?Děkuji
Odpověď   Dobry den Hezke bude spise bile, nebo v barve skla. Za varnou desku jde lacobel pouzit za predpokladu, ze deska je elektricka a ma dilatacni spary pro tepelnou roztaznost. Zmena materialu za varnou deskou je efektni. Muze byt v barve pracovni desky, nebo lepe treba v nerezi.
Dotaz   Dobrý den,chtěla bych se zeptat:mám objednanou ořecho-vanilkovou kuchyn nevím jestli se bude hodit k ní šedá dlažba.Vanilka převládá uchyty jsou hlíníkové a pracovní desku také nevim,jestli v ořechu nebo šedou.Děkuji za odpověd
Odpověď   Dobrý den přeji. Šedý odstín bude krásně doplňovat dezén ořechu a vanilky, můžete jej použít také na pracovní desku.
Dotaz   Dobrý den, prováděla byste výmalbu za kuch. linku v bílém laku s antracitovou prac. deskou? V jakém odstínu? Kuchyň je ve tvaru L + blok vysokých skříní, ve střední části je okno. V kuchyni je dlažba barvy bílé kávy a navazuje ořech v jídelně a obyt.části. Také nevím, zda volit sklo za linku bílé nebo šedé.
Odpověď   Dobrý den přeji. Sklo za pracovní linku bych volila v odstínu šedé, je možné ale také volit odstín zelenkavý odstín. Výmalbu pak je možné volit v odstínech cappucino. smetana, cihlová popř. bordó. osobně bych volila světlou výmalbu a barevné doplňky.
Dotaz   Dobrý den, potřebuji sladit barvy podlah, schodiště a dveří v RD. Podlaha v obývacím pokoji bude dřevěná plovoucí MERBAU. Do podkrovních místností bych chtěla dřevěnou plovoucí (možná dub rustikal). Nevím jakou zvolit barvu dýhy u dveří Sapeli a jaké dřevo na schodiště (čepové, nerez zábradlí). Dlažba v chodbě, ze které vede schodiště do podkroví je šedobéžová. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den Podlahu merbau bych volil po celem dome. I v hornim podlazi. Schodiste navrhuju v prirodnim dubu.
Dotaz   Dobrý den, v jakém provedení byste volil vestavnou skříň ve vstupní chodbě v RD? Vchodové dveře jsou bílé a dlažba pískově žlutá. Prostor je velký 2 x 3 m. Lenka
Odpověď   Dobry den U malych prostoru uprednostnuji sklo - nepruhledne nebo lacobel
Dotaz   Dobrý den, po celém domě budeme mít dřevěnou plovoucí podlahu MERBAU. Uvažujeme o dveřích Sapeli Elegant dýha JASAN. Hodí se tato dřeva k sobě? Schodiště z patra vede do haly v přízemí, kde je položená světlá lesklá béžovošedá velkoformátová dlažba (Giada 10). Páteřové schodiště bychom chtěli v kombinaci merbau-nerez. V tomto dřevu nášlapy nemají, můžeme použít na schody třešeň? Nebo raději jasan jako na dveře? Celý dům je vymalován bíle a asi ti tak zůstane. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobdý den paní Ivo, určitě doporučuji již nekombinovat třetí dřevinu třešeň a zůstat u dvou kombinací. Na schodiště lze použít také skleněné nášlapy a interiér doplnit pokojovou živou dřevinou.
Dotaz   Dobrý den, jaká barva lacobelu by ladila s kuchyní v olši a světlou pracovní deskou (pískovec)? Na podlaze je dlažba imitující pískovec, ale tmavší oproti pracovní desce. Doplňky a spotřebiče - nerez a bílá barva. Děkuji.
Odpověď   již odpovězeno
Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc s výběrem barvy sedačky a výmalby do obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Pokoj orientován na JZ, v kuchyni je použita dlažba světle šedá Sandstone od Raka, kuchyně je moderní s výklopy a alu rámečky, dvířka ořech tmavý, korpus a pracovní deska javor. Obklad světle šedý. V obývacím pokoji je dřevěná smrková podlaha, knihovna a menší TV sestava také v tmavém ořechu, dveře jsou javorové. V celém prostoru je strop obložený OSB deskami.
Odpověď   Dobrý den Májo, podívejte na šedou jako neutrální barvu, nebo doporučuji žluté odstíny. Bude pusobit vesele a pouzitivně.
Dotaz   Dobrý den, chtěli bychom za kuchyňskou linku moderního vzhledu v dekoru olše s pracovní deskou světlé barvy (pískovec)obklad z lacobelu. Jakou zvolit barvu? Podlaha je dlažba imitující pískovec (tmavší než pracovní deska), spáry šedé. Spotřebiče a doplňky v nerezu a bílé barvě. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den Emo, doporučuji obklad ladit k pracovní desce a možná malbou do světlé jedlové zelené změnit část stěn za kuchyňskou linkou.
Dotaz   Dobrý den, plánuji vestavné skříně do zádveří cca 8m2. Vchodové dveře bílé, inter. ořech. Podlaha je dlažba 40x80 v barvě capucino. Jaký byste volila materiál a korpusy ? Mylsela jsem čelní dveře Lacobel, u Formy Woodface jsem viděla i sklo se vzorem, příp. použít pro kombinaci. Jak byste barevně ladila ? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. volila bych v dezénu bílá korpus a lacobel světlý popř. v dekoru na dveře. Pokud je prostor větší můžete korpus volit v tmavém ořechu.
Dotaz   Hezké poledne, chtěli bysme vymalovat chodbu (1,6x3,4m), z které vedou čtyři dveře a letní kuchyň (3,40x4m), velmi slunná, francouské okno přes celou východní stěhu .Na podlaze bude dlažba Canada M/R, 45x45, v imitaci parketového vzoru, podle mě dub, http://www.peronda.com/admin/pdfs/baja/pdfb92.pdf. Uvažovala jsem nad žlutozelou do chodbičky a červenou nebo fialovou. Jaký je Váš názor? Interiérové dveře jsou původní a futra kovová, jakou barvu byste volila na ně.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v odstínu limetkovém a smetanovém.
Dotaz   Dobrý den. Posílala jsem dotaz do poradny,ale nedošla mi odpověď.Vybrala jsem si do kuchyně dlažbu Spirit-Rako /45cm/ a chtěla bych znát váš názor zda se hodí do kuchyně tvar U o rozměru 3,60x3 m.Zda není dlažba velmi velká.Pokud ano jaký rozměr obkladu bych měla zvolit mezi horní a spodní skříňky? Můžete mi prosím ještě poradit u dlažby Spirit jak široké spáry jsou vhodné?
Odpověď   Dobry den Osobne mam rad velkoformatovou dlazbu. Vhodne je pouzit, co nejmensi spary.
Dotaz   Dobrý den, jak byste řešil plochu před krbem, v jednoduchém moderním interieru ? Podlaha ořech, v kuchyni v otevřeném prostoru dlažba cementi beige. Použít dlažbu i před krbem nebo sklo - jaké ? Jaký materiál byste použil na obklad scodišťových stupňů v tomto prostoru ( schody betonové, stěna sklo). Děkuji
Odpověď   Dobry den Pred krb bych volil sklo polozene na drevenou podlahu. Schodiste bych oblozil drevenymi naslapy a zbytek betonu bych natrel a ponechal surovost. Ovsem zalezi, jak bylo zasalovano.
Dotaz   Dobrý den, prosím o doporučení materiálu na nábytek v předsíni, kde jsou dýhované bukové dveře, bukové schodiště s černým zábradlím (masivní, typ k točitým schodům), dlažba "hnědozelená" - asi laminem z buku nic nezkazím, ale ev něco zajímavějšího (lakobel ne, protože se jedná i o botník a mám dva malé syny :-)). Do předsíně bych chtěla ještě dát žebříkový radiátor, jehož barvu rovněž prosím doporučit.Děkuji.
Odpověď   Dobry den Buk je dosti fadni. Zkuste nejakou tmavsi drevinu napr. orech. A nebo lak. Radiator - mam rad matny kov.
Dotaz   Dobrý den, naše nový kuchyňská linka je lesklá bílá v kombinaci s ořechem, dlažbu jsme zvolili něco mezi bílou a slonovou kostí (je to vhodná kombinace?) a potřebovala bych poradit jestli nechat výmalbu kuchyně bílou nebo vymalovat a popřípadě jakou barvou?(uvažovali jsme nad šedou).V obývacím pokoji budeme mít laminátovou plovoucí podlahu teak (podlaha je tmavá trochu do červena), a v celém RD by jsme měli mít třešňové dveře (barva se dá popřípadě změnit), a zajímalo by mě zda se podlaha v obývacím pokoji hodí k třešňovým dveřím, nebo máme zvolit raději jinou barvu a jakou?schodiště bude jasanové namořené v dubu a v podkroví je celkem malá chodba, (podlahu tam ještě nemáme vybranou, jakou máme zvolit?), tak zda ty třešňové dveře nebudou prostor ještě zmenšovat…při vstupu z chodby do obývacího pokoje bych chtěla prosklené posuvné dveře(třešeň), jakou barvu nábytku zvolit do obývacího pokoje (líbí se nám stůl, který je jen v typu bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá dá se něco z toho zvolit, jídelní část bude spojena z obývacím pokojem) a jakou výmalbu? (chtěli jsme jednu stěnu za TV stolkem do červena a pak nějakou světlou) sedací souprava bude asi bílá nebo krémová. Taky bych chtěla vědět jaká výmalba by se hodila do chodby hlavní dveře jsou zlatý dub a dlažba v chodbě taková červenohnědá. O víkendu se chystáme na výmalbu a pokládku dlažby, tak budu vděčná za vaši odpověď.Děkuji s pozdravem Svobodová
Odpověď   Dobry den Kuchyne - kombinace orechu, bile a slonove kosti je velmi velmi hezky. Malba seda bude take krasna a celek pekne ladit. Obyvaci pokoj - dvere bych volil vice kontrastnejsi, mozna javor ci dub, na ktery je moreno schodiste. Nbytek bych spise volil do prirodniho nebo beleneho dubu v kobinaci s nejakym lakem. Vymalby bych se nebal v zeleno hnede a pod. Vymalba chodby v nejakem zlutavem jasnem odstinu
Dotaz   Dobrý den, naše nový kuchyňská linka je lesklá bílá v kombinaci s ořechem, dlažbu jsme zvolili něco mezi bílou a slonovou kostí (je to vhodná kombinace?) a potřebovala bych poradit jestli nechat výmalbu kuchyně bílou nebo vymalovat a popřípadě jakou barvou?(uvažovali jsme nad šedou).V obývacím pokoji budeme mít laminátovou plovoucí podlahu teak (podlaha je tmavá trochu do červena), a v celém RD by jsme měli mít třešňové dveře (barva se dá popřípadě změnit), a zajímalo by mě zda se podlaha v obývacím pokoji hodí k třešňovým dveřím, nebo máme zvolit raději jinou barvu a jakou?schodiště bude jasanové namořené v dubu a v podkroví je celkem malá chodba, (podlahu tam ještě nemáme vybranou jakou máme zvolit?), tak zda ty třešňové dveře nebudou prostor ještě zmenšovat…při vstupu z chodby do obývacího pokoje bych chtěla prosklené posuvné dveře(třešeň), jakou barvu nábytku zvolit do obývacího pokoje (líbí se nám stůl, který je jen v typu bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá dá se něco z toho zvolit, jídelní část bude spojena z obývacím pokojem) a jakou výmalbu? (chtěli jsme jednu stěnu za TV stolkem do červena a pak nějakou světlou) sedací souprava bude asi bílá nebo krémová. Taky bych chtěla vědět jaká výmalba by se hodila do chodby hlavní dveře jsou zlatý dub a dlažba v chodbě taková červenohnědá. O víkendu se chystáme na výmalbu a pokládku dlažby, tak budu vděčná za vaši odpověď.Děkuji s pozdravem Svobodová
Odpověď   Dobry den jiz zodpovezeno
Dotaz   Dobrý den, v baráku máme propojený obývák s jídelnou a kuchyní. Kuchyň je z olše. Nevím, zda mám i ostatní nábytek volit v olši. Podlaha je všude stejná dlažba a dveře jsou také v olši. Mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit také nábytek v odstínu buku.
Dotaz   Dobrý den, v baráku máme propojený obývák s jídelnou a kuchyní. Kuchyň je z olše. Nevím, zda mám i ostatní nábytek volit v olši. Podlaha je všude stejná dlažba a dveře jsou také v olši. Mockrát děkuji za odpověď.
Odpověď   :-)
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme novostavbu RD a chtěla bych se zeptat, jaká barva dveří (posuvné), nábytku a výmalby se hodí k podlaze teak. Obývací pokoj má 28m2 a bude spojen s jídelnou. Líbí se mi jeden rozkládací jídelní stůl, ale mají pouze odstín bříza dýha, dub dýha, hnědo-černá a žluto-hnědá. Hodí se k té podlaze některý ze zmiňovaných odstínů a jaký nábytek pak použít v obývací části? Sedací soupravu bychom chtěli ve světlé barvě (krémová, cappucino).Jakou dlažbu kolem krbu použít k výše zmiňované podlaze? Hodí se třeba slonová kost, která bude v kuchyni? Kuchyň je v kombinaci ořech bílá, není spojena s obývacím pokojem, jen na obývací pokoj navazuje samostatnou místností.Dále bych se chtěla zeptat pokud bychom zvolili v podkroví dveře třešeň, jakou máme zvolit podlahu? Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Podlaha teak může mít více odstínů a zabrvení. Jistě se ale k této podlaze hodí světlý javor, popř. tmavý dezén wenge, ořech. Dlažba kolem krbu může být v odstínu smetanová popř. tmavá antracitová. Nábytek poté kombinace odstínu kuchyšnké linky a jídelního stolu.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu. Chtěla bych vyměnit kuchyňskou pracovní desku, obklad stěny linky a vymalovat kuchyň s obývacím pokojem. Kuchyň-linka masiv bříza, spotřebiče v černé barvě, dlažba Focus Almond. Obývací pokoj(spojený s kuchyní)-z části dlažba stejná jako v kuchyni, zbytek plovoucí podlaha a inter. dveře jasan masiv, skříňky a stolek masiv bříza, pohovka má přírodní potah. Jakou zvolit barvu pracovní desky a jak vyřešit obklad stěny za linkou(ne keram. obklad)? Byla by vhodná jednobarevná deska v barvě terakota? Touto barvou bych ještě vymalovala stěnu za televizí v obývacím pokoji. Jaké další barvy volit, aby byl inter. barevně sladěný ? Děkuji za odpověď. Martina
Odpověď   Dobrý den přeji. jednobarevný panel za kuchyňskou linkou je dobrá volba, v odstínu terakota kuchyšnkou linku oživí. Pracovní desku bych volila v šedých až ntracitových odstínech. Výmalbu pak v kombinaci terakota a světlé cappucino (popř. pro dojem ozvláštnění použít studenější šedou, která by prostor nyní celý v teplých odstínech ztlumí.
Dotaz   Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,vybrala jsem si dlažbu do místnosti o vel. 10m čtverečních a dlažba má rozměry 45x45cm.Zdá se mi to velký formát do malé místnosti,je vhodné použít jej nebo bude lepší hledat jiný formát?Děkuji předem za odpověd
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit takto velký formát ale v pokládce na koso.
Dotaz   Dobrý den, v jakém provedení bysre volil vestavné skříně v zádveří cca 7 m2 ? Dlažba cementi smetanová barva, dveře ořech a vstupní bílé. Nelíbí se mi příliš se zrcadlem, raději bych zrcadlo umístila na stěnu. A jak příp. výmalbu ? Děkuji
Odpověď   Dobry den Z dotazu chapu, ze chcete neco opticky nezmensujici. Dobra volba je satinatito sklo v subtilnich hlinikovych rameccich. Pusobi to velmi prijemne
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Kupujeme novostavbu podkrovního mezonetu 82 m. Všude jsme si nechali jako podlahu dát Novilon®VIVA 5221. Vchod do obýváku z chodby máme bez dveří. NA chodbě máme dvaře do ložnice, do koupelky a WC v barvě DUB. Chtěl bych poprosit o radu, jaká dlažba by se hodila na chodbu. Denní světlo, tam moc nevnikne a zároven aby to asi nějak rozumně navazovalo na ten novilon v obýváku. Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych světlý odstín podlahy, např. rako defile, smetanové, popř. dlažbu v odstínu světlém šedém.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu: 1. vinilová podlahovina-v jakých rozměrech, barevné škále je k dostání, je cenově výhodnější než lino/PVC, dlažba? 2. sklo - Lakobel - rozměry, barevnost, k čemu je její užití nejvýhodnější, údržba? Děkuji moc
Odpověď   Dobrý den přeji. Informací, které chcete znát je mnoho a nad rámec této poradny. Rozhodně vinylové podlahy jsou o něco dražší než pvc výhodou je možnost výměny poškozeného kusu. Více informací výhod a nevýhod naleznete např. na www.vase-podlahy.cz. Co se týká lacobelu, je to materiál vhodný do koupelen, kuchyňských linek, postor opticky zvětšuje, nedá se ale do něj později vrtat. Barevná škála je také velká. Údržba je obdobná údržbě skla.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jaké zvolit barevné doplňky do obývacího pokoje spojeného s kuchyní(výmalba jedné stěny, dekorační polštářky, květináče, atd...).Místnost má 47 m2 a rozdělení je pouze kuch.ostrůvkem. Kuchyňská linka je kombinace javor lamino-korpusy a čela zásuvek antracit, úchytky jsou řešeny jako průběžné hliníkové lišty. Výklopy jsou pískované sklo do hliníkových rámů.Pracovní deska je technistone, barva slonová kost, jídelní stůl má tutéž desku položenou na hliníkových profilech vyrobených na míru, židle jsou z kouřového polyprophylenu.Sedací souprava má barvu středně šedou-dunkelgrau novalife. Podlaha v celém prostoru přízemí je jednotná, dlažba 45x45 Yucatan arena ze Sika(barva nejde přesně popsat, jemně flekatá, béžovo okrová a úplně hladká, dveře od Sapeli typ Tenga světlá olše.Okna jsou dělená Alu/dřevo, barva antracit/javor uvnitř.Potřebuji barevně rozseknout tento prostor. Děkuji.
Odpověď   Dobry den Musim rici, ze jde o velmi tezky dotaz. Interier bych musel videt, popis je malo. Omlouvam se
Dotaz   Dobrý den,v obytném prostoru ,který je spojený s kuchní je položena světle šedá dlažba, dveře jsou v ořechu, kuchyň bych chtěla v laku ve vysokém lesku v kombinaci se dřevěnou dýhou, ale neumím se zcela přesně rozhodnout jaký odstín laku i dřeva by byl vhodný- šedý s ořechovou dýhou, či javorovou dýhou, deska může být v antracitu? Jaký pak zvolit nábytek a sedačku do obytné části a jak vymalovat stěny? děkuji daniela
Odpověď   Dobry den Ke kuchyni. K tomu, co jiz je bych kuchyn dal v orechu a vysoky lesk napr. vanilka nebo slonova kost, deska atracit. Nabytek jednoduchy s nejakou vodici barvou, aby nebyl prostor prilis mdly
<< zpět ( stránka 4 / 10 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |10 |
 
 
Vaše dotazy můžete pokládat bytové designérce každé úterý v online poradně od 11 do 12 hodin.
fotogalerie
Design Roadshow 2014 Jihlava.

>>

Design Roadshow 2014 Praha.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře