Pragointerier

podlaha - koberec

Dotaz   Dobrý den,potřebuji poradit-máme obývák vymalovaný světle meruňkovou barvou,koberec je v podobném tonu,závěsy jsou tmavě cihlové a sedačka také tmavě cihlová a je velká a v pokoji dominantní.Právě řešíme nábytek.chtěli jsme třešeň,ale nevím jestli tam té červené nebude moc.Bohužel máme pokoj propojený s kuchyní takovým otvorem ve stěně-obloukem,který je obložený v barvě třešně-protože v kuchyni převládá třešeň a světle zelená barva. Nevím jestli tedy v obýváku dát jiný koberec,nebo jaký nábytek?Už je tam té červené na mě moc.Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji nábytek v UNI barvě smetanová nebo béžová buď lakovaný nebo DTD lamino béžová např. Kronospan.
Dotaz   Dobrý den.Potřebovala bych radu pro mé rodiče.Renovují byt v panel.domě.Můžete mi prosím poradit jakou výmalbu a jaký koberec by byl vhodný zvolit k vínové sedačce a vínové stěně /tmavá třešeň/v OP o rozměrech 4,70x3,50m.V kuchyni o roz. 3,50x4,50 mají kuchyň.linku v buku,desku zrnitou do modra,dveře,jídelní stůl a židle /modrý potah/ jsou též v buku. Dále mají v kuchyni ještě pohovku ve středně modré barvě v kombinaci s béžovou a oranžovou.Též prosím o radu ohledně výmalby a lina.Děkuji
Odpověď   Dobrý den, ombinace modrá a vínová je spíše podzimní paleta doporučovala bych kombinaci v odstínu capucino je spíše neutrální na stěnách . Pro optické zvětšení prostoru podlahu o tón sytější jako buk. nábytek.
Dotaz   Dobrý den vážené paní designerky. Stavíme dům a v jedné místnosti si neumím poradit s podlahovou krytinou. Je to velká místnost cca 4,1x8m. V polovině jedné delší strany je krb (po jeho levé straně je vchod do kuchyně a po pravé straně vchod do chodby). V části místnosti, kde je vchod do kuchyně a krb (a bude tam jídelní kout), bude dlažba. Nevíme, zda máme dlažbu položit až přes celou místnost i do obývacího pokoje - a pod sedačku a konf. stolek rozložit koberec. Nebo zda máme místnost rozpůlit lištou a v obýváku položit lino. Děkuji moc a zdravím*
Odpověď   Krásný den přeji. Pokud se rozhodujete mezi pokládkou podlahy v dlažbě či kombinace dlažba a linoleum, jistě bych raději volila celo plošně položit dlažbu. Popř. jinou variantu a to kombinace dlažby a plovoucí podlahy.
Dotaz   Dobrý večer, chtěla bych sestře pomoci při sladění obývacího pokoje v podkrovním bytě staršího domu. Rozměr místnosti je 4,5 x 4,5m, v. stropu 2,5m. Tímto Vás, paní inženýrko, žádám o radu, jakou barvu stěn a následně i celoplošného koberce a koberc. lišty zvolit k velmi tmavě hnědému nábytku (palisandr), 2x tm. hnědé zašupovací dveře vč. dřevěných dneřních zárubní (palisandr). V rohu místnosti nyní tmavý pracovní stůl s PC. Okno na jih - plastové bílé. 2x nižší jednoduchá pohovka ve světlé přírodní barvě. Okolo oken jsou šikmé stěny. Sestra potřebuje vymalovat a položit nový koberec. Nevíme, jaké barvy by měla na stěny použít a jakou barvu koberce pořídit. Jak vymalovat (strop, výklenek u okna, stěny)?!? A následně, jaké barvy doplňků, obrazů na stěnu, polštářků a dekoračky zvolit aby pokoj působil útulně a sladěně? PS: Lze využít např. béžový kusový koberec 2,3 x 1,6 m? Za Vaši radu moc děkujeme. Jana a Jířa
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož je nábytek hodně tmavý, volte světlejší odstíny výmalby - kombinace capucciono, smetana. Odstín béžové volte podle odstínu nábytku. Koberec můžete použít také béžový, doplňky k oživení - oranžové (vínové), či jarní zelené.
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu jak zařídit pokoj pro 3-letého syna,pokoj je podkrovní,cca 3,5x4,5 m,světlý,jakou máme volit podlahu linoleum nebo koberec? V jaké barvě a jakými barvami vymalovat? Jedná se o novostavbu,zatím nemáme nábytek.
Odpověď   Dobrý den přeji. Pro malé dítě bych volila podlahu s kobercem. Buď kombinace linolea světle béžové s výraznějším kusovým kobercem (oranžová, zelená, modrá), nebo celoplošný koberec. Nábytek světlý a výraznější výmalbu - opět v odstínech jarní zelená, oranžová popř. modrá. Vždy zvolit jednu výraznější stěnu popř. dvě protilehlé. a dve další ve svtlém náechu smetanová, či světlý nádech výraznějšího odstínu. Barevnými doplňkami budou hračky.
Dotaz   Hezký den,prosím o radu,jaké barvy na stěny v obyváku.Na jedné dlouhé stěně rohová sedačka s vínovými a béžovožlutými pruhy/širší jsou ty béžovožluté/naproti sedačky u stěny s výklenkem do kuchyně je vínová skříňka se stříbr.plazmou.Jaké prosím volit barvy na tyto stěny a boční krátkou proti oknu.Podlaha je plovoucí,světlejší odstín,tak ještě prosím o radu,jaké barvy zvolit koberec jen pod sedací část a konf.stolek/tmavý/.Moc děkuji za radu.S přáním krásného dne Zdenka Žáková
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu na stěnách volte v béžovo šedém odstínu, pokud je pokoj světlý použijte výraznější, sytější odstín a pokud je méně prosluněn volte odstíny světlejší. Na kratší stěně volte odstín pouze v jemném, krémovém (smetanovémú nádechu. Koberec můžete volit tmavší - šedobéžový.
Dotaz   Dobrý den, máme obývací pokoj 30m2, kde je sedací souprava Daidalos od Polstrin (krémová, jakoby režná textilie), velká okna zlatý dub, podlaha masivní prkna dub, jedna stěna obložena světlým pískovcem, v pozadí moderní linka slonová kost. Jak zabydlet tento pokoj - jaké doplňky-koberec, polštáře, květináče/barvy? Chtěla bych tento prostor nějak polidštit, aby nevypadal jako z katalogu moderní interier:-) Lze třeba použít masivní dubový stůl IKEA typ Forsby (mořidlo antik)? Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě je možné volit stůl v tmavším odstínu. Doplňky volte v odstínech - vínová - slonová kost, jarní zelená - oranžová.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, jakou barvu použít na stěnu a koberec do obývacího pokoje, kam přijde středě oranžová až lososová sedací souprava. Nábytek máme mahagonový. Přemýšlela jsem, že bych vše sladila do oranžova, ale nevím, zda by již nebylo moc té oranžové. Nerada bych zelenou barvu. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. K oranřové bych volila odstíny - jemně šedé, popř. béžové, či slonové kosti. Jak koberec, tak i výmalbu a doplňky k sedačce. za sedací soupravou odstín stěny sytější zbylé jemnější. Popř. můžete zvolit výraznější jarní zelenou, či vínovou.
Dotaz   Dobrý den,plánujeme probourat kuchyn s obývákem,novou kuchyňskou linku bych chtěla mít do tvaru u stím,že na jedné straně by byl bar.Linka by byla třešeň podlaha také,ale trochu světlejší odstín.Mezi oknama plánujeme krb.Chtěla bych poradit jaká by se hodila barva sedačky a obývací stěny.Potom,bych vás chtěla poprosit ještě jak vymalovat barevne zdi
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací soupravu bych volila béžovou - smetanovou či světle šedou. nábytek opět v třešni, či můžete volit světlejší buk, či javor. koberec pak na výrazné podlaze opět béžový. Výmalbu také v tónech světlých - krémové, šedé. za sedací soupravou sytější odstín. krb také zvýraznit, či obložit např. pískovcem.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou zvolit barvu doplňků v obýv. pokoji propojeným s jídel. koutem. Podlaha je třešeň výběrová, sedačka oranžová až cihlová, 1 stěna cihlová světlá, zbytek stěn slonová kost. Chci sedačku oživit barevnými polštářky, v jaké barvě? Jaký koberec k sedačce, barevný nebo jednobarevný (v jaké barvě)? Další koberec bych chtěla dát pod jíd. stůl, mám pořídit stejný jako ten k sedačce, když od sebe nebudou příliš daleko? A v jaké barvě záclony (a ani u nich nevím, zda spíš jednobarevné nebo barevné). Děkuji moc za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Já preferuji jednoduchý styl. Odstín doplňků volte v jemných, krémových, smetanových odstínech, popř. výraznější olivově zelená. Koberec na výrazné podlaze opět smetanový, popř. béžový oba kusy ve stejném odstínu. záclony opět spíše jednpbarevné, světlé. Popř. s jemným žíháním.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Kupujeme oranžovou sedací soupravu, máme mahagonový nábytek, chtěla bych poradit, jakou barvu mám zvolit na stěny a koberec. Nerada bych barvu zelenou. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den odpověď naleznete níže.
Dotaz   Dobrý den, mám takový dotaz chtěla bych nově vymalovat pokoj a nevím jakou barvu tam dát mám tmavě modrý koberec a světlý nábytek, chtěla bych zkombinovat žlutou se světle modrou ale uvažovala jsem i o jiných kombinacích, prosím poradte mi jaké barvy bych měla volit!Děkuji mnohokrát za odpověď
Odpověď   Dobrý den, tmavě modrý koberec bývá pocitově těžký. Vhodné je pokoj rozveselit a prozářit např. kombinaci žluté velblodí srsti a oranžové. Základ může být ledová modrá nebo ještě lepší smetanová a ledovou modrou na doplňcích.
Dotaz   Dobrý den, žádám Vás o radu sladění barev v obývacím pokoji. Je zde oranžovo-hnědá-/více oranžová/ rohová sedací souprava, skleněný stolek a tmavý nábytek. Můžete mi poradit, jakou zvolit barvu na zdi, ale i na podlahu-nejlépe koberec. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, k oranžové jsou vhodné odstíny béžové, smetanové nebo i moderní šedivé. Např. Světlý smetanovohnědý koberec, malby v odstínech hnědá sytější za sezením světlejší zdi a nejjemnější strop. Doplňkvá barva výrazná oranžová odstín vychází ze sezení.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu, jakou zvolit barvu koberce a závěsů. Obýv. pokoj je propojený s kuch. koutem, podlaha je třešeň, výmalba slonová kost a světlá cihlová, sedací souprava oranžová až cihlová, nábytek bříza (jíd. stůl,TV stůl a konferen.stolek). Můžu prostor oživit ještě nějkou barvou, např. zelenkavou/čokoládovou/antracitovou - na koberci u sed. soupravy a pod jíd. stolem? A prosím i o radu v jaké barvě zvolit závěsy. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Koberec bych volila ve smetanovém odstínu popř. s prvky jarní zelené, které mohou být také v menších vzorech na závěsech (kombinace světlý smetanový podklad s decentními vzory v oranžové a zelené barvě). Polštáře a doplňky ve smetanové a zeleném odstínu.
Dotaz   Dobrý den, mám dotaz na barevné doladění obývacího pokoje, který je prozatím nezařízený. Do obývacího pokoje se prochází kuchyní, která je v odstínu vanilka a tuším třešeň. Obývací pokoj je vymalován v odstínu meruňky, s tím že jedná zeď je o odstín tmavší. Podlaha je laminátová plovoucí tmavá-MERBAU. Jakou barvu nábytku koupit? Jaké barvy by měla být sedačka a závěsy? Jen jsem chtěla upřesnit, že do smetanové sedačky moc nechceme jít, jelikož máme malé děti. Děkuji:-)
Odpověď   Dobrý den přeji. Smetanová sedačka by jistě vynikla krásně, také ale můžete volit sedací soupravu čokoládovou (obé varianty jsou ale háklivé) především na tmavé sedačce jde mnohdy vidět více než na světlé), a nábytek světlější v buku. Závěsy kombinujte v odstínech smetanová, vanilková, popř. menší vzory v odstínu meruňkové. Doplňky na sedačku můžete volit ve smetanové, koberec pod konferenční stůl také smetanový.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila o barevném doladění obývací pokoje spojeného s kuchyňským koutem. Podlaha bude plovoucí laminátová třešeň, kuchyň korpus třešeň, dvířka javor, ostatní nábytek v barvě javor. Sedačku plánujeme jarní zelená, ze stejné látky budou i sedáky na židlích. Prosím o radu, jak pokoj vymalovat, jaké použít kuchyňské obklady, jaký by byl vhodný kusový koberec a záclony. Pokoj má rozměry 6,2 x 4 m a je orientovaný na východ. Předem moc děkuji za pomoc.
Odpověď   Dobrý den, třešeň načervenalá a javor nažloutlý doporučovala bych barevnost v odstínech žlutých až krémových jako říční kámen. Tím doplníme tento barevný kontrast dřevin. Pro zvýraznění je vhodná hnědá mléčná čokoláda. Zelená je spíše doplňková barva. Pro malbu zdí můžete volit 3 odstíny v daném sloupci s tím že nejsytější bude na nejkratší zdi. Doplňky jako zastínění oken pak v odstínech smetanových (barevnost vychází s odstínu zvolené čokoládové).
Dotaz   Dobrý den, potřebuji poradit ohledně doplňků do obyvacího pokoje. Podlaha je smrková, sedací soupravá hnědá, výmalba béžová (jemňoučce žlutá), nábytek masivní moderní dubový. Jaký zvolit koberec-barva, záclony či závěsy a barva doplňků...Děkuji mockrát za Vaši radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Jistě můžete doplňkami prostor oživit, volila bych odstíny oranžová, cihlová, bordó popř. olivově zelená. Záclony smetanové, závěsy mohou prostor oživit výraznou cihlovou barvou. Koberec také oranžový, popř. v kombinaci smetanová se vzory ve vyjmenovaných barvách.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych sezeptala jaka výmalba se hodí do dětského pokoje. Nábytek je v barevné kombinaci bílá s čevenou a k tomu jakou barvu koberce? Děkuji Zemanová
Odpověď   Dobrý den přeji. Jelikož nábytek bude nejspíš výrazný a barva je veselá. Volila bych stěny méně dominantní. Doplňková barva stěn může být např. jemná, jarní zelená popř. jemná žlutooranžová se smetanovou. Koberec volte neutrální smetanový popř. šedobéžový. Oživením budou především barevné hračky.
Dotaz   Dobrý den,sedací souprava je rohová 2,75 x2,16. Chtěla bych se zeptat jak velký má být koberec pod konferenčním stolkem, který je 1 x 1 m. Koberec si představuji moderní, střižený, vázaný... Dává se kobereček pod tak velký konferenční stolek, a nebo koberec by měl být mimo, třeba před stěnou s TV. Děkuji H.
Odpověď   Dobry den Kusovy koberec je urcite vhodny prvek ke spestreni interieru. Pouzil bych ho pod konferencni stolek. Velikost o neco vice nez je rozmer stolku (cca 20, 40 cm).
Dotaz   Dobrý den.Jakou mám vymalovat chodbu – dveře je buk a dlažba tmavě smetanová. Jaká se hodí barva: do ložnice – postel barvy jasanu, dvě velké okna, pokoje – světlý nábytek, modrá postel a hnědý koberec. Předem moc děkuji.
Odpověď   Dobry den Loznici bych volil v barve, ktera uklidnuje. Zluta jde k modre dobre. Pastelova zluta bude prijemna.
Dotaz   Dobrý den a předem děkuji.Jakou mám vymalovat chodbu – dveře je buk a dlažba tmavě smetanová. Jaká se hodí barva: do ložnice – postel barvy jasanu, dvě velké okna, pokoje – světlý nábytek, modrá postel a hnědý koberec.
Odpověď   Dobry den Do chodby bych volil svetly odstin, aby se opticky nezmensovala. Napr. bezova, svetle kremova apod. DO loznice teplou barvu, ktera bude uklidnovat. Jak jsem zminoval nize pastelova zluta, ale i dalsi varianty do zluta ucel splni a k modre se hodi.
Dotaz   Ráda bych se jaště zeptala jaká výmalba se hodí do prcovny. Dvěře jsou dubové a nábytek černohnědý. Koberec v barvě světle béžové. Je lepší použít nábytek také v dubu nebo v té černohnědé? Děkuji Ája
Odpověď   Dobry den Malbu bych volil svetlou napr. bezovou, ale v jinem odstinu nez koberec. Nabytek bych volil v dubu.
Dotaz   Dobrý den, jak byste barevně ladila studentský dívčí pokoj orientovaný na sever, plocha cca 14 m2. Podlaha lamino ořech a nábytek dýha javor v kombinaci hliník. Zařizujeme nově, ale máme koberec a křeslo v barvě bordovo/červená. Myslím jak vymalovat a celkově zařídit, aby pokoj nepůsobil chladně při orientaci na sever. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Vzhledem k volbě nábytku doplňků a podlahy, bych volila již jen světlé tóny výmalby. Do pokoje orientovaného na severní stranu bych volila odstíny smetanové a pro oživení a "oslunění" optické vanilkovou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu s barevným sladěním. Máme OP spojený s kuchyní, kde je bílá kuchyň v lesku, obklad lacobel, deska bílošedá, dlažba světle šedá Rako Sandstone, nyní tak jsou ještě červené barové stoličky. V OP je dubová dřevěná podlaha, dveře dub Sapeli Tarugo, velikost cca 45m2. Okna dřevěná v barvě pinie. Na jedné straně OP bych chtěla obklad z kamene (Chelsea Versailles). Řeším barevné sladění nábytku a zdí. Která varianta bude nejlepší? Řeším následující nábytek: jídelní stůl a židle, TV stolek, konferenční stolek, sedací soupravu a vymalování. 1) nábytek kombinace wenge (či jiná tmavá varianta jaká?) a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 2) nábytek kombinace dub a bílý lesk. Jakou barvu výmalby, jakou barvu sedačky, jaký kusový koberec, jaké doplňky? 3) byla by lepší nějaká jiná varianta? :) Děkuji moc! Snad toho není hodně. Pěkný den Jarka
Odpověď   Dobry den Volil bych variantu A - nabytek tmavy wenge (nebo orech) a bily lesk s matnymi alu uchyty a pod. Svetly kusovy koberec (napr. kremovy) s jednoduchym motivem. Ustredni stenu, kterou chcete oblozit kamenem, bych spise opatril zajimavou tapetou s vyraznym vzorem a odstinem a zbyvajici malby v nadechu - bezova, kremova a pod
Dotaz   Právě zařizujeme nově obývací pokoj. Máme palubkovou smrkovou podlahu, hnědou sedačku (od Nadopu Gaja) a nábytek moderní z masivu dubu(Javorina). Chtěla jsem se zeptat, jak barevně doladit obývací pokoj? Koberec, závěsy atd. Máme i dvoumetrovou nižší komodu z dubu-nevím co umístit nad ní, byl by třeba vhodný obraz? Potom už nedávat nic nad sedací soupravu, která je na stejné stěně (vlastně v jedné linií) jako komoda?
Odpověď   Dobry den Zvolil bych nejekou "veselsi" vymalbu - napr. zeleno zluta, ktera jde dobre k dubu. Javorina ho ma moc hezky. Koberec bych volil v nejake kremove barve.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jaké doplňkové barvy zvolit do kuchyně a obýváku? A jakou „barevnost“ nábytku ( zda by byla vhodná švestka) a sedací soupravy do obýváku, který je s kuchyní propojen? Kuchyňská linka je vanilková s šedohnědou prac. deskou a nerez. spotřebiči, obklad čokoládově hnědý žíhaný svět. oranžovou, buková plovoucí podlaha, dveře buk. V obýváku je zatím pouze koberec v melíru bílá káva se světle hnědou. Mockrát děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit sedací soupravu v čokoládovém odstínu s vmalbou oranžovou, či kombinace barev obrácená. Za seadcí soupravou čokoládová výmalba a meruňkovooranžová sedací souprava s doplňkami smetanová popř. vanilková (také výmalba ostatních stěn), čokoládová. Nábytek pak volte v odstínu buku.
Dotaz   Dobrý den, v obývacím pokoji, který bude spojený s kuchyňským koutem, budeme mít podlahu v barvě třešeň, kuchyň korpus třešeň, dvířka javor, ostatní nábytek a dveře javor. Vzhledem k tomu, že máme malé děti, uvažujeme o šedočerné sedačce (je to správná volba?). Jaké byste nám poradila doplňky včetně výmalby, koberce..? Uvažujeme o světlené zelené nebo žluté, ale nejsem si jistí. Dále bych se chtěla zeptat, jest-li máte nějakou zkušenost s potahovou látkou Carabu. Slyšela jsem na ni rozporuplné názory. Předem děkuji.
Odpověď   Dobry den Nevim jestli je tmava sedacka ma nejaky duvod v malych detech. Jestli myslite eventualni zaspineni, jsou vzdy nejlepsi nejednobarevne dekory. Je celkem jedno v jakem odstinu ci kombinaci. Malba zeleno zluta se mi libi moc. Pripadny lokalni koberec bych teto sedacce volil v svetle barve - napr. kremove a pod
Dotaz   Dobrý den,prosím o radu.Zařizujeme novostavbu, kuchyň máme spojenou s obývacím pokojem.LInka je v javoru,pracovní deska calvados,obklady kombinace mozaiky Rako Allegro oranž /úzký horizontální pruh pod horními skřínkami a 2x široký pruh vertikální okolo výklopu/s bílými obklady.Podlahu bych chtěla po celé ploše k pracovní desce, tj. asi třešeň.Neuvázala jsem se těmi kostičkami v mozaice ke kostičkám v celém prostoru?Mám na mysli např. koberec pod konferenčním stolem či polštářky. Mám ráda přírodní a oblé motivy, vlnky,kola, kytky. Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobry den Pojala jste jednu stenu ci cast vyrazneji. Ostatni budou klidnejsi. A to je dobre.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj. Obývací stěna-buk,sedačka-oranžovo-béžová s černou kresbou květin a patvarů :),koberec-červený s malým světlými čtverečky. Moc děkuji za odpověd
Odpověď   Dobrý den Františku, není nutné za každou cenu mít barevné stěny. Možná by stačila velká stěnomalba na dominantní stěnu a doplnit zelení. Bílá barva odráží světlo a je nadčasová a klidná. Jinak světle zelená by mohla působit také dobře.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj. Obývací stěna-buk,sedačka-oranžovo-béžová s černou kresbou květin a patvarů :),koberec-červený s malým světlými čtverečky. Moc děkuji za odpověd
Odpověď   již odpovězeno
Dotaz   Dobrý den,ráda bych Vás poprosila o radu. V novostavbě chceme zařídit podkrovní pokoj pro malou holčičku.Pokoj je světlý, orientován na jihovýchod o ploše 20m. Jsou zde plovoucí podlahy lamino-dub královský/přírodní odstín dubu/,2 zdi jsou vymalovány jarní zelenkavou barvou.Chtěli bychom jí koupit nábytek. Líbí se nám propracovaný nábytek z masivu smrk-Domestav.Po čase však zežloutne, takže máme obavy,zda se nesjednotí s podlahou.Na druhé straně dcera má spoustu barevných hraček a doplňky bude mít pastelovém odstínu oranžové,kterými se pokoj určitě oživí.Je vůbec vhodné zkombinovat smrk z dubem na podlaze,nebo máme raději vybrat levnější nábytek z lamina-javor,bříza?Děkuji za odpovědˇa přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den Simono, masivní nábytek je jistě příjenmější než lamino. Dcera bude také postupně dospívat a stím se bude měnit i interiér pokoje. Pokud ale chcete nábytek na delší dobu, podívejte se po bílém provedení. V kombinaci se spoustou hraček a barevných doplňků bude dlouho aktuální i když změníte malbu stěn. Nezapomeňte na koberec na hraní, který dá také pokoji svou atmosféru.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně tapety na zeď do obývacího pokoje. Sedačka je meruňková, nábytek dub horský světlý, stěny jsou vymalované na jemně oranžovou, dveře a garnýž ořech a na podlaze je koberec fialovo modrý. Ráda bych na část jedné stěny použila tapetu, ale nevím, jak na to. Třeba jen za sedačku nebo do rohu, kde je odkládací stolek. Jakou barvu zvolit a bude to vypadat pěkně? Děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den Hano, podívejte se na bílou tapetu s černými vzory. Zvolte si dominantní stěnu za sedačkou, která má hranice pro ukončení tapety. S doplněním interiérové zeleně to bude jistě vypadat dobře.
Dotaz   Dobrý den, nevím, zda se mi podařilo dotaz dobře vložit. Plánujeme 2 dětské pokoje (dcera 4 roky, syn 7 let) vybavené nábytkem ze smrkového masivu. Jaké máme volit podlahy, barvy, dveře. doplňky apod. Děkuji Naďa
Odpověď   Dobrý den Naďo, podlahu do dětských pokojů především dobře udžovatelnou ( pokud plovoucí, tak v tmavém provedení) a určitě je nutné v pokojích mít koberec na hraní a ten ladit k malbě. Dveře laďtě k plovoucí podlaze a barvy jsou vhodné ve světlých odstínech žluté, meruňkové, zelené...
Dotaz   Dobrý den, lze pomocí barvy na zeď sladit podlahu buk s nábytkem v olši? Jedná se o obývací pokoj. Sedačka je v béžové barvě. Podlaha o odstín světlejší než nábytek. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den Simono, vždy půdte vidět jiné provedení olše a buku, někdy je problém sladit jedno provedení od různých výrobců. Vhodná barva na část stěn v interiéru a dekorativní koberec pod konferenční stolek k sedačce by mohli pomoci.
Dotaz   Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu ohledně barevného sladění dětských pokojů v podkroví jeden má 29m a je pro šestiletou holčičku a druhý má 25 m a bude tam tří letá holčička. Jde mi hlavně o to jak vymalovat a jaký koberec. Nábytek bude asi v bílé barvě. Jinak pokoje jsou světlé. Holkám se líbí růžová.Děkuji Ája
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte odstíny teplé, tak aby se holčičkám líbily a byly spokojené, např. růžovou můžete kombinovat s jarní zelenou, vanilkovou popř. oranžovou vše ale ve světlejších odstínech. V nádechu. Hračky, dosti barevné prostor poté oživí a dodekorují.
Dotaz   Dobrý den, je vhodné volit do ložnice celoplošný koberec? Jakou podlahovou krytinu byste případně doporučila? Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Není striktně dáno, co je do ložnice za podlahovou krytinu nejvhodnější, vždy záleží na konkrétním uživateli, co je pro něj nejvhodnější. Nemám nic proti celoplošným kobercům. Prostor je vždy touto krytinou zateplen.
Dotaz   Dobrý den.Moje pětiletá dcera chce pokojíček v barvách fialovo-růžovo-bílé.Jakou barvu mám zvolit pro doplnky/koberec,obrázky atd. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den řpeji. Můžete koberec volit v teplém, béžovém (smetanovém) či vanilkovém) odstínu a doplňky např. v jarní zelené a vanilkové.
Dotaz   Dobrý den chceme mít pokojík do oranžova.koberec krémový,okna plastová,závěsy do oranžova psací,stut a dvě postele.ale vubec nevime jake postele a jaký nábytek mohl/a by ste mi poradit prosím.děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit světlejší dřevo dub, bělený dib, bříza.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu.V obývacím pokoji budeme mít sedací soupravu v kombinaci černá-smetanová se vzorem. Jaký zvolit odlehčený nábytek? (materiál,barva) V jaké barvě volit koberec na střed místnosti? Zvažuji smetanový nebo oživit např.červenou? Podlaha buk,dveře javor,(výmalba olivově zelená).Děkuji moc za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila v javoru či bříze. Koberec v kombinaci smetanovo zelená.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala jaká výmalba se hodí do ložnice . Je celkem malá 12m2. Nábytek v dubu a koberec do béžova. Jednu stěnu chci tmavší. Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete vymalovat jednu stěnu za postelí např. v odstínu tmavší cappucino a nebo olivově zelené, která bude působit klidným dojmem.
Dotaz   Dobrý den, uvažuji o obložení stěny v obývacím pokoji deskami - imitace štípaný kámen. Obložila bych jen jednu stěnu za sedací soupravou(hnědá kůže). Jinak interier podlaha dřevo ořech, kuchyně bílý lak a 2 x komoda lesklý buk. V prostoru je krb, volila bych krb šedá malba. Mám některé doplňky tmavě modré ( obrazy a dekorace). Zdá se Vám tak vhodné ? Volit obklad, příp. šedou použít ještě i na další plochy? Prostor celkem je cca 50 m2. Použila byste ještě další doplňkovou barvu ( koberec apod.) ? Děkuji za odpověď
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych šedívý kámen pouze za sedací soupravou. Další barvu bych již do prostoru nepřidávala, dominantním odstínem mohou být doplňky v modré barvě.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit jaké barvy mám zvolit koberec do dětského pokoje – výmalba bude dvě stěny zelené a dvě modré (můžu tato barvy použít do dětského pokoje? A spíše tmavší nebo světlejší odstíny?). Dále se chci zeptat jakou podlahu máme zvolit k třešňovým dveřím, i když jsou schody namořené v dubu a navazují na podlahu ale dubová podlaha by se k třešňový dveřím asi moc nehodila že? Tak jak to vyřešit…A poslední dotaz je jaké odstíny dřeva se hodí k noce.Moc děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den V detskem pokoji je povoleno skoro vse. S uvedenymi odstiny bych nevidel zadny problem. koberec bych volil v prirodnich odstinech. Spise svetlejsi. Dub k tresni jde, samozrejme zalezi na konkretni drevine. Neni dub jako dub a tresen jako tresen
Dotaz   Nevim si rady predelavame barak a davame do mistnosti sadrokarton .Nevim si rady jak vymalovat loznici.Koberec je śvetle kavovy a letiste je modry skrine jsou tresnove bárvy prosim jak nakombinovatsteny aby to ladilo
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych odstín světlé kávové jako je na koberci v kombinaci s bílou.
Dotaz   Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať, či by bolo možné mať bledú podlahu vzor morská tráva zen, interiérové dvere,nábytok a kuchynská linka (sú to spojené miestnosti)vo farbe gaštan, aby to bolo trošku jednotné. Máme ale už kúpenú smotanovú koženú sedačku, bol by to problém?
Odpověď   Dobrý den přeji. K světlé podlaze je možné kombinovat tmavý odstín dveří a kuchyňské linky. K světlé sedačce bych poté volila výraznější kusový koberec a polštářky - např. v čokoládové barvě či temně oranžové.
Dotaz   dobry den,chtela bych poradit s barvou na zed do obyvaciho pokoje,kdyz mam kavovou sedaci soupravu a koberec s tmave hnedima vzorama v modernim stylu.a mam uvazovat o tapete?dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. VOlila bych výraznou jednu, či dvě protější stěny v bordó či temně oranžovém odstínu. Zbylé stěny světlé, smetanové.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně barevnosti stěn. Obývák i kuchyň je propojena, barva podlahy je zlatý dub, kuchyň je v barvě slonové kosti, lesklá, deska je v ořechu, v obýváku je sedačka krémová, nábytek bříza, stůl je skleněný, kobereček pod ním v barvě capuccina. Doplňky jsou laděny vínově. Nevím proto, jakou barvou bych měla stěnu v obýváku vymalovat, chtěla bych jen jednu stěnu vymalovat barevně, zbytek nechat ve světlých barvách. Děkuji za radu
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete vymalovat za sedací soupravou jednu stěnu v odstínu bordó jako doplňky zbylé stěny smetanové max. vanilkové.
Dotaz   Dobrý den. Prosím o radu ohledně zvolení barev na 3 stěny k sedací soupravě v sytém oranžovém odstínu. Koberec je ve dvou odstínech hnědé barvy (středně tmavý). Také bych Vás chtěla poprosit o radu, kde bych si mohla vybrat kusový bílý nábytek, ale v lesku. Většinou narážím na obyčejná lamina. Děkuji.
Odpověď   Dobry den Zkusil bych cihlovy odstin - k sedaci souprave i ke koberci pujde. Nabytek ve vysokem lesku muzete ziskat na strankach www.atelier-point.com, nebo www.pointshop.cz
Dotaz   Dobrý den,resim barvu na zed do obyvaku,mam svetle modrou kozenou sedacku, brousena kuze a chceme si dat na zed zelenkavou,doporucili byste odstin zelene nebo zelenobezove, popr. znacku barvy (dulux jsme zkouseli,nenadchl nas..), popr jinou barvu na zed ktera by se hodila k opravdu svetle modre - sedomodra (zlutou ani oranzovou nemame radi.Nabytek je v tmave hnede, koberec svetly neutralni barva.Pokoj stredni velikost - obdelnikovy tvar, dekuji za kazdou radu:)
Odpověď   Dobry den Spise bych volil odstin do zluta
Dotaz   Dobry den, potrebovala bych poradit s vymalbou obyvaciho pokoje, ktery je spojeny s kuchyni (kombinace:bile predni plochy, boky evropsky orech)a jidelnim koutem (stul a zidle v barve nabytku v obyvaku). Zatim jsou vsechny steny bile. V obyvaku je kozena sedacka v barve bile kavy, nabytek je z cokoladoveho dubu a koberec je v barve sedacky.Podlaha je dubova v barve medu. Mame velke prosklene plochy misto oken a prostor otevreny az do strechy, takze spoustu svetla. Klidne bych sla i do odvaznejsich barev. Moc dekuji za radu
Odpověď   Dobry den nebal bych se vzhledem k podminkam, ktere popisujete, volit sytejsi odstin. Napr. cihlovou
Dotaz   dobrý den.prosím o radu barvy nábytku.Z obýváku máme vchod 80cm bez dveří do chodbičkykde bude hned za obložkou na viditelném místě stát vestavná skříň.Mám volit barvu nábytku z obýváku kombinace ořech-krémová,podlaha v obýváku je buková parketa v mnoha různých odstínech a obložka je z přírodního buku.V chodbičce je koberec barvou podobné podlaze v obýváku.Nebo mám volit barvu buku,aby skříŇ splývala s obložkou? Chodbička je úzká.
Odpověď   Dobry den Myslim, ze prvni varianta je mnohem lepsi. Je kontrastnejsi k podlaze
Dotaz   Dobrý den, v ob.místnosti máme podlahu dřevěnou ořech. Myslíte, nebude příliš tmavá sedačka čokoládově hnědá kůže, koberec kombinace smetanové a šedohnědé ? Volím barvy interiuru hnědá, šedá, bílá. Jak byste kombinoval malbu a nábytek ? Jana
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit tmavou sedací soupravu k tomu světlý koberec a výmalbu opět světlou cappucino k tomu výraznější doplňky v bordó či červené. Také jednu stěnu můžete volit v tomto odstínu.
Dotaz   Dobry den.Rekonstruuji byt kde obyvaci pokoj je spojen s kuchyni.Muj dotaz spociva...chci moderni obyvaci stenu ve vysokem lesku spodni dlouhe nizke skrinky horni zavesne a zavesne LCD TV.Barva vysokeho lesku bude celočerná nebo spodni skrinky lesk cerna a vrchni lesk bílá.Jakou barvu volit na steny aby pokoj byl zaroven i utulny a hlavne jakou podlahu zvolit?Nyní máme stavajici jasanove parkety tvarovane do ctvercu a v rohu tmavsi hneda parketa.Hodily by se tyto parkety po vybroušeni do tohoto pokoje ci poradite jinou volbu?Jakou podlahu a jakou barvu?Dekuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych oranžový, či červený odstín na výmalbu v kombinaci se smetanovou. Parkety bych po přebroušení mořila do tmavšího odstínu (ořech). Jistě bych je ale zachovala a volila na něj pouze světlý smetanový koberec.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. V obýváku máme podlahu a policový systém v třešni. Sedací souprava původně vanilk. barvy přišla v barvě trošku do meruňky. Tak jsem koupila kobereček v žlutozelené barvě, také šály a polštářky.Poraďte, prosím, jakou barvu výmalby.Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych decentní vanilkovou a smetanovou výmalbu.
Dotaz   Dobrý den,potřebovala bych poradit jakou barvičkou vymalovat dětský pokoj společný pro školačku a 4letého syna.Nábytek bude buk v kombinaci modré a oranžové.Koberec plánujeme modrooranžový ev.modrožlutý.Moc děkuji za rady.
Odpověď   Dobry den, vymalbu detskeho pokoje bych zvolil v jemných barevnych veselých tonech napr. zlutou, dale bych ozdibil zdi vhodnymi deskymi samolepkami - stickers napr. www.poinshop.cz .
Dotaz   Dobrý den.Zařizujeme pětileté dceři dětský pokoj,ve kterém bude bílý nábytek.Dcera chce vymalovat fialovo-růžově.Jsou vhodné tyto barvy a v jaké barvě by měly být voleny doplnky/koberec,zaves,/?Pokuj je na JZ.Děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Filaová a růžová v jemných odstínech jsou vhodné barvy do dětského dívčího pokoje. Koberec poté volte světlý šedosmetanový, či jemný šedý, čímž se potlačí teplé až sladké odstíny výmalby. Závěsy bych volila smetanovošedé popř. s jemným dekorem v odstínu výmalby. Popř. jen stuhou či doplňkem této barvy.
Dotaz   Dobrý den, dle Vaší rady z předchozích dnů bych měla vymalovat a položit koberec v barvě šedobéžové (cappucino). Dle mé konzultace s okolím si každý představuje tuto barvu jinak. Najdu někde vzorník, kde bych alespoň zjistila a jaký odstín se jedná? Děkuji předem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volte např. odstín http://www.ral.cz/ral.php?akce=opensekce&idsekce=6 RAL1019 ale hodně zesvětlený trochu jako odstín perlová RAL1013
Dotaz   Dobrý den, jako většina tazatelů si nevím rady s barvami. V obývacím pokoji v paneláku, který je světlý, 5,5x3,5 m, chceme ponechat skříňkovou sestavu v barvě ovankol (leský povrch) a koupit novou sedací soupravu, koberec a vymalovat. Poraďte, prosím.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych smetanovou sedací soupravu, výmalbu za ní v odstínu cihlovém. Koberec jemný cappucino, doplňky také v tomto odstínu. Stěny zbylé v cappucino.
Dotaz   Hezký den přeji, prosí o radu ohledně barvy kusového koberce v obývacím pokoji. Jeden prostor kuchyň ( šedý lak - korupusy-výmalba červená, jídelna - bílé židlé, koový skleněný stůl,obyvák - bílý nábytek + červená kožená sedačka, bílá konferenční stůl.Podlaha v celém prosturu dub matný - tmavá.Koberc byc ráda umístila pod konf. stůl. Prostor 40m, vymalován bíle, jen komínové těleso naproti sedačce červené.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych koberec smetanový až cappucino s prvky v červeném odstínu.
Dotaz   dobry den chtěla jsem se zeptat jakou barvu mam volit obyvaci stěnu kddyž mam červenovinovou sedačku stěny zdě vanilkove skoro bile uprostřed v barvě sedačky červenovinovou kostku vanilkovy koberec a pravě je problem ten že mame obyvak propojeny s kuchyni a ta je v barvě noce s vanilkou přitel mi radi že bych měla obyvaci stěnu koupit bilou libi se nam moderni design nevim jestly mam volit take stěnu v barvě noce mužete mi poradit děkuji
Odpověď   Krásný den přeji. Volila bych opět kombinaci noce se sklem popř. s bílými dvířky v laku.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s obývacím pokojem. Podlaha je světlejší ořech, nábytek bříza, vymalovano bílá káva, budeme kupovat koženou rohovou sedačku, manžel chce zářivě žlutou barvu, mě se líbí i jarní zelená. Na stěně za sedačkou budeme mít obraz do hněda a tak bych dala na zem i hnědý koberec s vysokým vlasem (pod konferenční stolek) a sedačku bych dopnila hnědými polštáři. Jaká barva sedačky by byla lepší? Myslíte, že uvedená kombinace bude vypadat dobře?
Odpověď   Dobry den ja bych se primlouval k te jarni zelene. Je cerstvejsi a zluta je v ni take obsazenena
Dotaz   Dobrý den, budu se stěhovat do nového pokoje, který má světlé parkety (selské dřevo) a je bíle vymalovaný. Nábytek, který do pokoje budu stěhovat je v barvě bříza. Ráda bych se zeptala, zda je tato kombinace vhodná a jakými barvami doladit interiér pokoje (meší koberečky kolem postele, závěsy, aj.) - ráda bych použila odstíny červené. Děkuji za odpověď. Verun
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit také výraznou výmalbu. Červenou na jedné stěně zbylé stěny smetanové. Doplňky v kombinaci v červené a šedé (popř. místo šedé krémová). Jinak je Vaše ladění příjemné.
Dotaz   Dobrý den, prosím o názor ohledně tapety. Vybrali jsme ve výrazných jasných barvách designovou tapetu (růžová/oranžová/červená).Chtěla bych ji použít na jednu stěnu, ostatní bílé. Pokoj je dospívající dcery, je na sever, proto bych ho chtěla nějak rozjasnit. Podlaha v ořechu a nábytek v javoru, židle, křeslo + menší koberec do červena. Nebude příliš výrazné ? Nevím ale jakou bych příp.volila barvu, vzhledem k orient.na sever. Ostatní části domu jsou v jednoduchém minim.zařízení (ořech/bílá/šedá). 10 letý syn má obdobný pokoj, se světle modrými doplňky, tam bych volila malbu v barvě limetky.Děkuji za názor.
Odpověď   Dobry den Zvyraznit jednu stenu je dobra napad. Baravna kombinace zalezi spise na osobnim pocitu
Dotaz   Hezký den, ráda bych oživila interiér obývacího pokoje.Okna jsou plastová bílá,podlaha tmavší dubové parkety,sedačka písková,stěny světle žluté a nábytek medová olše.Doplňky bych zvolila koberec,polštářky,závěsy a event.květináče,ale pořád se nemůžu rozhodnout,jakou barvu zvolit.Děkuji (ještě přidám,že sedačku máme uprostřed místnosti a za ní je bílý tkaný běhoun a na sedačce bílé a hnědé polštářky.
Odpověď   Dobrý den. Volila bych doplňky v odstínu teplém žlutém až do oranžova spolu s jemným cappucinem a čokoládou.
Dotaz   ještě jeden dotaz.prosím o radu při výběru podlahy tentokrát v pokojíčku.Zatím je koberec,ten chceme zrušit.Nábytek a postele jsou z masivu borovice a smrk nemořené,přírodní.Pokoj je velice dobře prosvětlený,cca13m2.Děkuji.
Odpověď   Dobrý den. Můžete volit podlahu v přírodním linoleu - cihlový odstín. Popř. imitace dřeva plovoucí podlahy v dekoru dubu.
Dotaz   Dobrý den, můžete mi ,prosím, poradit, jakou barvu podlahy použít v ložnici?Postele a skříně máme z borovice-masiv.Ve vnitřních dveřích skříní jsou vložena zrcadla.Stěnu za čelem postele jsme vymalovali zelenou barvou. Má představa byla bělená borovice-např. PVC.+použití2 zelených koberečku a závěsu ve smetanové barvě. Moc díky za odpovědˇ. Marta
Odpověď   Dobry den Osobne bych pouzil spise dub. Jde k zelene a neni tak sukaty - tedy vysledek nebude tolik rustikalni
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu,jakou barvu dlažby a výmalby zvolit pro obývák ,který je navazuje na malou kuchyn,bez dveří.Kuchyň i obývák mají 2 okna ,kuchyň na východ a sever, obývák na sever a západ.Kuchyňská linka je Fagerland - antik/Ikea/,pracovní deska černý kámen.Nábytek obýváku chci mít z teaku,bez nátěru,příp. s hnědým nátěrem.Na oknech jen dřevěné žaluzie,tmavě nebo světle hnědé.Okna i obložky dveří jsou zlatý dub.Sedačku béžovou nebo bílou,/Ikea/?V obývacím pokoji je krb,který obložíme imitací kamene,např. světle šedý nebo hnědý nebo cihlové barvy,podle dlažby.Nejraději bych měla stejnou dlažbu v celém přízemí, i v malé koupelně a WC.Zde chci použít obklady na zeď jen částečně,zařízení koupelny plánuji z Ikey-tmvě hnědá barva. Moc Vás prosím,poraďte mi.Nenapadá mě nic jiného než tmavě hnědá dlažba, obklady v kuchyni a koupelně světlejší,výmalba béžová,sedačka béžová,teak bez nátěru?Pro dlažbu jedu o víkendu, asi do Sika.Děkuji předem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volil bych dlažbu světlou cappucino. Popř. odstín šedobéžový. Tím prostor zůstane čistý a světlejší. Kontrastní k tmavému výraznému nábytku. Výmalbu poté můžete volit za světlou smetanovou sedačkou v odstínu terakota, nebo bordó. Krb poté mlžete také volit v tomto odstínu popř. v obkladu v barvě podlahy. Poté bych použila také kusový koberec v odstínu výmalby a doplňky.
Dotaz   Dobrý den, ve studentském pokoji 20m2 s větším bílým oknem orientovaným na jih a dvěma krémovými prosklenými dveřmi budeme mít nábytek IKEA březová dýha. - na zem plánujeme koberec - jakou barvu? - výmalba - jakou barvu. Jak celkově ladit pokoj k březovému nábytku, aby vypadal útulně a přitom nebyl nevýrazný?Předem děkuji.
Odpověď   Dobry den Volil bych vyraznejsi (tmavsi) koberec a nejakou svezi stenu - olivova, pistaciova apod. Oziveni muzete volit i formou tapet nebo nalepek - viz www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu s předělem obývacího pokoje. Máme stěnu buku s tmavými úchytkami. Prosím o radu ohledně výmalby, koberce a sedací soupravy. Místnost je tmavší, rozměry 4x6. Za radu předem děkuji
Odpověď   Dobrý den přeji. Sedací soupravu bych volila vínovou. Koberec smetanový. Výmalbu v jemných odstínech cappucina a proti sedací soupravě můžete volit část za nábytkem výmalbu v odstínu sedací soupravy. Doplňky smetanové, cappucino.
Dotaz   Jakou barvu sedačky byste doporučili k podlaze jasan (je to trojka, takže pestrá s léty), naproti sedačce je cihelná zeď, také u sedačky je malá cihelná zídka. Výmalba se dá upravit, zatím je okrová + tlumená světlounce zelenkavá. Před sedačkou je světle zelený kusový koberec. Nyní máme smetanovou, která skvěle padne, nicméně uvažujeme o kožené variantě a z hlediska praktičnosti by byla vhodnější tmavší barva...nabízí se nám možnost odstínu terakoty...nebude už té oranžové mnoho? Děkuji
Odpověď   Dobry den asi bych, jak sama uvadite, do tohoto odstinu nesel. Okrova, ci svetle hneda bude vhodnejsi
Dotaz   Dobrý den.Potřebovala bych poradit s výmalbou a zařízením dětského pokoje pro chlapce ve věku dvou let.CHtěla jsem kombinaci barev zelená-modrá,doplnˇky oranžové a nábytek přírodní dřevo.Je tato kombinace barev vhodná?A jaká by měla být barva koberce a závěsů?Děkuji
Odpověď   Dobry den myslim, ze kombinace je vhodna. Zavesy ladte k malbam a koberec do prirodna. Myslim, ze hodne udelaji jeste nalepky na zed - mrknete se napr. na www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den,mám prosbu:máme obývák spojený s kuchyní, 32m,podlaha a dveře buk,linka- bílý lak+ořech, ostatní nábytek ořech.Doplňky a sedačka tmavá červená. Zdi jsou zatím bílé,nevím jakou barvu zvolit a jestli vůbec barvit. Chtěli bychom totiž novou sedačku a tak přemýšlím o barvách pro sedačku-stěny-popř.koberec(malý). Děkuji,B.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu můžete volit k současné sedačce v odstínu jemném šedém až šedobéžovém. K světlé smetanové sedací sourpavě pak můžete volit výmalbu v bordó, červenohnědé a hnědé barvě za sedací soupravou a zbylé části jemné smetanové. Doplňky poté v barvě výmalby.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit s výmalbou obývacího pokoje.Kuchyně, hala se schodištěm a obývák jsou spolu propojeny dvěma obloukovými klenbami,kuchyně je vymalovaná smetanově, strop bílý, jako obklad je žlutá mozaika a na stěně kde je stůl je žlutý pruh až ke stropu, podlaha je béžová v lesku.V hale je výmalba bílá káva, podlaha světlý ořech a to i v obýváku. V obýváku bude nábytek ořech, žlutá rohová sedačka, hnědé polštáře a koberec. Uvažovala jsem o výmalbě bílá káva, ale o pár tónů tmavší než v hale, aby se to moc nemlátilo. Strop asi bílý. napadlo mě, že bych stěnu naproti sedačce vymalovala také žlutě, aby to bylo veselejší. Obývák je obdélníkový, uprostřed delších stran je na jedné straně klenba a na druhé terasové dveře. Mám tedy vymalovat žlutě celou dlouhou stěnu nebo jen tu část naproti sedačce a má být žlutá v obýváku ve stejném odstínu jako pruh v kuchyni? Popřípadě mi prosím poradtě jinou variantu. Předem moc děkuji.
Odpověď   Dobry den pouzil bych kavovou v odstinu, jak uvadite a spise nez zlutou bych volil na stenu tapetu - viz www.POINTshop.cz
Dotaz   Dobrý den, řeším barevné slazení v panelákovém bytě, konkrétně obývacího pokoje. Objednaný mám červný gauč cca červená jako Váš nápis umíte udělat domov. No a myslela jsem si, že bych k tomu objednala vínově červený koberec a světlounce žlutě tento pokoj vymalovala. Nábytek zatím vybraný nemám, ale přemýšlela jsem o tmavším. Můžete mi poradit, zda jsem vybrala správnou variantu barevného slazení? Moc děkuju.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu bych volila spíš v odstínech jemné cappucino, v kombinaci se slonovou kostí. K tomu bych opět volila koberec v obdobných tónech, tak aby sedací souprava vynikla. Nábytek poté v ořechu nebo dubu.
Dotaz   Dobrý den, prosím o pomoc při zařízení obytné části rod. domku.Podlaha je světlounce šedá,vymalováno je jarní zelenou a dvě stěny vanilkové, součástí obytné místnosti je i kuchyň, která je v kombinaci jemné světlé vanilky a wenge, prosím o radu ohledně barevnosti nábytkové sestavy a sedačky- kterou bych ráda nějak barevně výraznou a barvy soliterního koberečku,jídelní stůl již mám ve wenge a židle v kombinaci nerezu a plastu v barvě světlé vanilky Děkuji Daniela
Odpověď   Dobrý den přeji. Nábytek bych volila opět ve wenge. K tomu sedací soupravu ve výrazné červené popř. oranžové- cihlové až oranžovohnědé. K tomu jemné vanikové až šedé doplňky. Koberec opětv barvě sedačky.
Dotaz   Dobrý den přeji. Ráda bych radu, jakou zvolit barvu menšího koberce do ložnice, kde je podlaha dřevěná v barvě kaučukovníku, nábytek ve wenge a světlém laku, výmalba jemně žlutá a bílá, děkuji
Odpověď   Volila bych smetanový kobereček.
Dotaz   Ještě mám prosbu ohledně barevnosti koberečku pod skleněný stůl k níže uvedenému dotazu? Sedaška je velbloudí, dlažba hnědé defilé, kuchyň bílá a bílá výmalba...Hodí se tmavě hnědý,olivový, béžový nebo spíše šedý? děkuji
Odpověď   Dobrý den. Volila bych světlý až bílý koberec. Barevně tím sjednotíte kuchyňskou linku s obytným prostorem.
Dotaz   Dobrý den. Potřeboval bych poradit, jak sladit podkrovní obývák. Nábytek je v provedení ořech/bílá vysoký lesk. V obýváku bude černá televize, sloupové repro a piano. Sedací soupravu a koberec koupíme dodatečně, ale budu rád, když mi poradíte, jak vše sladit. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych podlahu v dubu a sedací soupravu ve výraznějším odstínu, např. bordó. Pokud se jedná o prosluněnou místnost, hodila by se podlaha v odstínu ořechu, smetanová sedací souprava a výmalba či tapeta ve výrazné barvě (od bordó přes lila až k tyrkysové). Záleží jen na Vás. Vždy bych tento výrazný odstín doplnila jemným cappuccinem – jak na doplňcích, tak na výmalbě.
Dotaz   Jak nejlépe podle Vás zařídit místnost, v níž je spojena kuchyň s obývákem? Přesněji řečeno se jedná o obývák s kuchyňskou zónou oddělenou pultíkem. Chci, aby vše správně fungovalo (sedačka pohodlná, TV správně daleko od sezení, okna otevíratelná - všechna jsou až na zem). Poraďte, prosím, jak z této místnosti udělat funkční a příjemný prostor. Kde by se Vám líbil jídelní stůl, sedačka, ostrůvek? Nejlepší výhled je z krajního okna obýváku (viz foto). Popis materiálů: zrzavá korková podlaha, bílá okna, dveře zatím solodor (asi se v budoucnu vymění), linka javor, hnědá deska a zelená nad poličkami. Sedačku můžeme vybrat podle potřeby prostoru, stejně tak ostrůvek. Jen je nutné vědět, kde vést vývod elektriky k ostrůvku, protože budeme dávat novou korkovou podlahu (ale moc daleko od linky být nemůže, tak se snad strefíme). Posílám ukázky bytu a plány.
Odpověď   Dobrý den přeji. Koberec jsem měla na mysli kusový, jen u sedačky. Volila bych třetí variantu sedací soupravy, která je vložena na stránkách dům a byt.
Dotaz   Dobrý den, i já prosím o radu.V novém bytě se chystáme sbourat příčku mezi kuchyní a obývákem a získat tím místo pro jídelní stůl. Kuchyně je do L, barva olše a vanilka. Na zemi je korková dlažba. Ze starého bytu si chceme přestěhovat pouze sedací soupravu se 2 křesly, barva je přibližně jako plnotučná hořčice. Na podlahu v obýváku chceme koberec (po celé ploše). A konečně můj dotaz: jakou zvolit barvu koberce, dalšího nábytku (jídelní stůl, knihovna, TV stolek apod) a jakou barvou vymalovat? Místnost celkem bude mít asi 22m2, je světlá se třemi okny. Ještě detail – máme dvě malé děti a černou chlupatou kočku. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, doporučuji světle šedivý koberec a jemnou béžovou či světle oranžovou výmalbu. Na jednu stěnu v obývací části můžete využít designovou tapetu. Na www.POINTshop.cz si určitě vyberete, nabídka je opravdu široká – konkrétně ve vašem interiéru by se pěkně vyjímala nějaká s metalickými efekty. Na ostatní nábytek v obývacím pokoji bych volil jednobarevné kombinace lamina ve vysokém lesku v neutrálních odstínech bílé, béžové, krémové, šedivé, ale i hnědé barvy.
Dotaz   Dobrý den, jakou zvolit barvu rohové sedací soupravy ˇa koberečku při nábytku v barvě wenge, výmalba vanilková a světle zelená, podlaha šedá, děkuji
Odpověď   Dobry den volil bych prirodni odstin - bezova, pripadne bily
Dotaz   Dobrý den, prosila bych Vás o radu. Chtěla bych si zrekonstruovat obývací pokoj v panelákovém bytě. Má tvar obdélníku o velikosti 5,5 x 3,5m. Jedna z delších stěn je celá prosklená (vchází se na lodžii), na protější stěně jsou prosklené zasouvací dveře (1,3m) s rámem tmavší hnědé barvy. Potřebovala bych poradit, jaký druh podlahy je vhodný. Teď máme koberec, ale ten mi nepřijde praktický (máme dítě a malého psa). Dřevěné plovoucí podlahy se mi moc nelíbí. Nevím přesně, jaký je rozdíl mezi marmoleem a vinylem. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby podlaha byla hygienická, přírodní a ne příliš drahá. Z barev se mi líbí přírodní odstíny, hnědá, béžová. Jakou barvu podlahy, výmalby a následně nábytku bych měla vybrat? Děkuji moc za vaše rady.
Odpověď   Dobrý den, marmoleum do panelového bytu vřele doporučuji. Jde o přírodní materiál složený pouze z obnovitelných zdrojů, tzv. přírodní linoleum. Struktura i barevnost u marmolea prostupuje celou tloušťkou materiálu. Díky tomu není téměř patrné ani jemné poškození, v případě nutnosti je zde možnost opravy. Trvanlivost materiálu zajišťuje povrchová úprava. Marmoleum je teplé a příjemné na dotyk i chůzi, zároveň je cenově dostupné a vyrábí se v široké barevné paletě. Do Vašeho prostoru bych doporučil světlé přírodní odstíny.
Dotaz   Děkuji za Vaši odpověď. Ještě bych chtěla poprosit o doporučení, jakou barvu (dekor) dveří máme zvolit mezi kuchyní a obývákem. V obývacím pokoji máme rustikální nábytek v tmavší dubové dýze, tmavě zelenou sedací soupravu a celoplošný béžovohnědý koberec, v kuchyni pak linku v kombinaci olše a vanilky. Zdraví Schirlová.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych dveře v bříze nebo javoru, který se hodí jak k dubu, tak i k olši.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou výmalbu zvolit do dětského pokoje, kde je nábytek v masivu - borovici a koberec v barvě smetanové. Místnost je orientovaná na severovýchod, takže je tam docela tma. Dále prosím o radu, zda nemáte typ na dobrý nábytek, pomocí kterého bych do pokoje co nejlépe vměstnala k sedmileté dceři i dvouletého syna. Místnost má pouze 12m2 a mám dilema, zda je dobré a zdravé pro děti spaní na poschoďových postelích. Nebo co zvolit, aby místnost nebyla přeplněná nábytkem a byly zachovány zóny. Děkuji předem za odpověď!
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmabu bych volila v odstínu oranžové, s jemnou zelenkavou. Nábytek můžete volit zvýšený, co se postele týká, ale můžete jej volit do pravého úhlu nad sebe jen částečně překrytý. Je dobré volit postele v masivu. Např. http://www.nabytekfrank.cz
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu, jak barevně doladit obývací pokoj (závěsy, výmalby zdí, doplňky). Přikládám fotky: na první je stěna proti dveřím do obývacího pokoje (zeď bílá, bílý regál a tmavě hnědé rámy obrázků), na druhé pak je vidět prostor vlevo od vchodových dveří (tmavě hnědá kožená sedačka a tmavě hnědý koberec s bílým stolkem). Na třetí jsem zachytila část vpravo od dveří. Moc děkuji za odpověď, Žaneta.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výraznou zeď za televizí – vymalujte ji v odstínu lila, tyrkys, bordó apod., nebo ji ozdobte nápadnou tapetu. Vedlejší zdi nechte v jemné cappuccinové barvě, doplňky naopak mohou být ve výrazném odstínu výmalby.
Dotaz   Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu, jak vymalovat zdi obýváku v paneláku. Jedná se o místnost cca 4 x 5,5 metru, kdy na kratší stěně orientované na jih je balkonové okno. Tmavě modrá sedačka je do písmene "U“, komody jsou z jen lehce opracovaného (přírodního) borovicového dřeva a koberec je šedý. Nynější vymalování je žlutooranžové - stěna za sedačkou žlutá a za nábytkem oranžová. Nově bych chtěla použít červenou dominantní stěnu a ostatní snad smetanové. Nebude to vypadat neuspořádaně? Přemýšlím o nějakém přehozu na sedačku. Moc děkuji za odpověď a vyřešení mého problému, Míša.
Odpověď   Dobrý den, červená barva se k tmavě modré velmi dobře hodí, použil bych ji ve formě designové tapety na jednu stěnu. Akcent ve stejném odstínu bych v prostoru ještě zopakoval na doplňcích – přehozu, polštářcích apod. Ostatní stěny vymalujte třeba světle hnědou v odstínu cappuccino.
Dotaz   Dobrý den, pořád přemýšlím jakou mám zvolit pracovní desku na kuchyňské lince. Skříňky jsou z buku a dvířka vanilka a dubová dýha (je toho moc, ale dvířka chci měnit později). Kuchyň je ale součástí obývacího pokoje. Ve kterém je nábytek bílý, výmalba béžová a za nábytkem se vyskytuje na každé straně část tmavě hnědé (ta výmalba je nádech té tmavě hnědé, ale vypadá jak béžová :-)). Podlaha v kuchyni i obývacím pokoji je světlá, dubová dýha a na zemi malý tmavě hnědý koberec. Sedací souprava oranžová, ale ta bude muset vydržet ještě tak rok kvůli malým dětem. Pak by se mi líbila béžová. Popravdě také řeším jídelní stůl, který je na rozmezí kuchyně a obýváku. V obývacím pokoji mám již bílý pracovní stůl, tudíž by bílá byla už moc. Uvažuji o ořechu (šla by k tmavě hnědém koberci i výmalbě). Pracovní deska v ořechu už by byla moc překombinovaná,a ani by se nehodila, tak nevím... Trochu jsem přemýšlela o bílém kameni ??? Také bych tam chtěla nějakou veselou barvu, zelenou !! Třeba jako nástěnný panel za linku. Mám tam dlaždice, ale kdyby šel dát nějaký panel na dlaždice nebo jestli trh nabízí nějaký samolepící dlaždice ??? (prostě bych to chtěla jen překrýt a nechce se mi je vymlátit :-)). Zelená pracovní deska, to by bylo už asi moc ? Nevím jestli je to srozumitelné, je to nakonec více dotazů, ale budu vděčná za každou radu. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych obnovu kuchyňské linky např. samolepicí fólií v dekoru dubu a bílých dvířek popř. ořechu a bílých dvířek. Pracovní deska a deska zádová v jemné béžové popř. bílé. Jídelní stůl volte dubový popř. ořechový. Např. www.hornschuch.cz nebo www.tapety-folie.cz
Dotaz   Dobry den, chtela bych se poradit( viz foto) co myslite, jake barvy nabytek, barva doplnku, sedacka, koberec...mam rada bilou, svetle barvy...nemyslite ze by to ale chtelo nejaky doplnek vyraznejsi barvy na oziveni ? treba pekne kreslo? a kdyz, tak jakou barvu? me se to zda trochu studene...na druhou stranu mozna kdyz tam pridam nejakou vyrazejsi barvu aby to nebylo preplacane... Jeste prosim na stranach krbu ve vyklenku bych chtela policky, ale z jedne strany by byly jen treba police samostatne, a z druhe treba police jako ve skrini...(nevim jak to popsat, ale snad mi rozumite) :) ......co myslite, nebude to vypadat osklive ? :) Je toho tolik na vyber dneska, ze se ted uz v tom docela ztracim.... dekuji moc za pomoc, jsem moc rada, ze takove stranky existují! misa
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bvych jednotlivé police na celou šířku prostoru v dekoru podlahy. K tomu nábytek v kombinaci korpusu v dekoru podlahy a bílého laku. Sedací soupravu sve´ětlou smetanovou, či šedivou a k tomu výrazný odstín doplňků v cihlovém, či červené barvě. Také můžeet volit jedno křeslo v této barvě.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu ohledně obývacího pokoje. Pokoj je v zelenooranžových tónech, dvě protější stěny jsou středně zelené, druhé dvě bílé, koberec okrový se zeleným rámováním. Zakoupili jsme obraz s motivem stromu v červenooranžové barvě, avšak nedomysleli jsme, že na zeleném pozadí mu to nebude slušet. Prosím o radu, jak barevně dořešit tuto situaci - zda volit tapetu, nebo něco jiného, a jak doladit zbývající dvě stěny. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď   Dobrý den přeji. Místo zelené výmalby bych doporučila tmavší hnědou (mléčnou čokoládu) v kombinaci s jemným cappuccinem či béžovou, vycházející z odstínu středu koberce.
Dotaz   Hezký den. Potřebovala bych poradit ohledně barev a vybavení obývacího pokoje. Ten je směrován na jižní stranu, kde jsou balkonové dveře a jedno okno, další okno směřuje na západ. Obývák je propojen s kuchyní a zatím z něj vede taky provizorní vchod na chodbu. Celkově má místnost půdorys ve tvaru písmene L. Budeme mít černošedou sedací soupravu, bude moderní hranatá a máme k ní objednané polštářky se žlutou výšivkou. Momentálně máme krémový koberec, do budoucna počítáme s dřevěným dekorem.
Odpověď   Dobrý den přeji. Výmalbu, doplňky a další dekory bych volila v kombinaci bordó, cappuccinové, šedé a světlého javoru, břízy nebo tmavého ořechu či wenge.
Dotaz   Dobrý den. Máme velký obývák a v něm bílou sedací soupravu a nábytek barvy wenge. Podlaha je světlá. Potřebovala bych poradit ohledně barvy záclon a kusového koberce pod stolek k sedačce. Prosím o více tipů. Děkuji.
Odpověď   Dobrý den, velmi pěkná bude kombinace s odstíny zelené barvy. Navíc můžete prostor doplnit o lokální trávníkový šedivý koberec. Další vhodné barvy do Vašeho prostoru by mohly být bílá, bordová a hnědá v různých odstínech.
Dotaz   Dobrý den, chtěla bych poradit, jak vymalovat ložnici. Máme tmavomodré letiště, skříň ve světlém buku kombinovaném s modrou a žíhaný koberec v různých modrých odstínech. Okno je na východ, jednu stěnu máme zkosenou. Jsme manželé ve středním věku. Děkuji za rady.
Odpověď   Dobrý den, volil bych jemnou zelenožlutou výmalbu v kombinaci s designovou tapetou. Na ní můžete zopakovat alespoň v malém množství odstíny modré pomocí správně vybraného vzoru. Také můžete zvolit jemnou béžovou nebo hnědou barevnou kombinaci. Zcela jistě si vyberete z nabídky tapet na www.pointshop.cz.
Dotaz   Dobrý den přeji, obracím se na Vás s dotazem, jakou barvou vymalovat jednotlivé stěny ložnice a jak barevně sladit doplňky. Místnost má rozměry 4 x 4 x 2,5 m. Na sever je orientované trojdílné plastové okno bílé barvy (1,8 x 1,5 m), na protilehlé straně jsou bílé, z 2/3 prosklené dveře. Nábytek je v barvě olše medová. Na západní straně stojí pětidveřová skříň (2,5 m délka, 2,18 m výška), uprostřed jsou troje dveře se zrcadly a komoda (1,3 x 0,8 m), na protilehlé straně je postel s nočními stolky. Na podlaze je koberec červené barvy. Za odpověď předem děkuji.
Odpověď   Dobrý den, pokračujte v teplých odstínech. Velmi pěkná bude výmalba v jemné světle žluté barvě. Jednu stěnu, třeba tu za postelí, můžete navíc ozdobit designovou tapetou v odstínech červené barvy, aby se barevný akcent ještě v prostoru zopakoval. Zkuste si vybrat na www.pointshop.cz.
Dotaz   Dobrý den, chystáme se zítra malovat kuchyň propojenou s obývákem. Místnosti jsou dostatečně prosvětlené a směřují na západ. Koupili jsme namíchanou žlutooranžovou a grepovou barvu. Chtěla jsem tyto dvě barvy kombinovat, ale teď se bojím, že by to k sobě neladilo. V kuchyni je bílá dlažba s hnědým žíháním, v obýváku pak koberec, stěna v barvě hrušky a sedačka oranžová. Kuchyň je rohová - korpus jabloň a dvířka medová olše. Přikládám fotky. Mohli byste mi prosím poradit, jak ty barvy rozmístit? Chtěla jsem žlutou za linku a grepovou na protější stranu než je kuchyň. Grepovou pak v obýváku proti oknu, tedy za sedačku, za stěnu žlutou. Děkuji za brzké zodpovězení dotazu, Radka.
Odpověď   Dobrý den, myslím, že do Vašeho prostoru bude vhodnější světle žlutá výmalba v kombinaci se zelenou. Druhou jmenovanou můžete použít v tmavším odstínu na jednu nebo dvě stěny, za pohovku by byla hezká designová tapeta v krémových odstínech.
Dotaz   Dobrý večer prosím o radu barev do obýváku propojeným s kuchyní.koupili sme grepovou a žlutooranžovou barvu a ted se je docela bojím použít aby se jakoby nemlátili.chtěla sem žluto oranž.použít za kuchyn.linku a okolo okna a grepovou na protější stranu než je kuchyn.kuchyn je v barvě dvířek medová olše a korpus jabloň.Obě místnosti maj dostatek světla jsou na Z.místnosti jsou celkem velké. V obýváku je koberec oranžový a sedačka tm.oranž.asi cihlová a stěna v hrušce.Prosím poradte mi kombinaci těchto barev co máme ,jestli zvolit světlejší či tmavší.za stěnu jsem chtěla žlutoo.a za sedačku grepovou ale nejsem si tím moc jistá.děkuji za radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Nedokáži si přesně představit vybrané odstíny. Ale do kuchyňské části bych volila žlutoou barvu za kuchyňskou linku a proti ní, zbylé části jemné cappucinové nádechy. Do obytného prostoru bych volila tlumenější odstín cappucinový nebo čokoládový jelikož je zde již mnoho teplých a výrazných odstínů, které by bylo dobré utlumit. Popř. odstín vanilkový.
Dotaz   Dobrý den,potřebovala by poradit, v obyváku mam světlozelenú sedačku,skořicový koberec,nevím jak mám vymalovat stěnu a k tomu koupit závěs,aby to ladilo.Obývací stěna je svetlobežová.Dík
Odpověď   Dobrý den přeji. Za sedacíí soupravu můžete volit odstín vycházející z odstínu koberce v kombinaci s jemným smetanovým odstínem. Proti sedací soupravě také můžete za světlou obytnou stěnou volit tento výraznější odstín.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit s výmalbou obývacího pokoje. Obývák je s halou a kuchyní propojen obloukovými klenbami, kuchyně je smetanová s bílým stropem, hala bílá káva a obývák bude zřejmě káva (o trochu tmavší než hala). V rohu máme krb a ten plánujeme zase o něco tmavší než ostatní stěny. Nevím, jestli máme nechat strop bílý. Jednu stěnu jsem chtěla vymalovat žlutou, aby se to oživilo (kuchyně je také laděna do žluta), ale mám strach, že to už by bylo přeplácané. Tapetu zase nechce manžel a ani mi žádná nepadla do oka. Podlaha je světlý ořech, nábytek ořech, sedačku budeme kupovat až časem a to žlutou, hnědou nebo béžovou. Prosím, poraďte, jak by to bylo nejlepší, klidně i jinou variantu. Jakou zvolit barvu doplňků (koberec pod konferenční stolek, polštářky atd.) a sedačky? Předem moc děkuji, Martina.
Odpověď   Dobrý den, do Vašeho prostoru bych doporučoval jemnou světle zelenou výmalbu, a to i na stropy. Vnitřky kleneb můžete zvýraznit tmavším odstínem. Doplňky budou hezké ve žluté, šedivé či čokoládové barvě.
Dotaz   Dobrý večer, potřebovali bychom radu ohledně volby barev a uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Já bych ráda použila fialovou nebo hráškově zelenou, popřípadě v nějaké kombinaci obě, ale vůbec nevím jak :o) Obývák je podlouhlý, viz foto, jedno okno na východ, druhé okno s balkonem je na jih, co se vybavení týká, tak bychom do něj chtěli umístit gauč, konfereční stolek, TV stolek, volně stojící lampu, PC stolek a poličky, no a možná nějakou pidi knihovničku. A zásadní otázkou zůstává také podlaha – teď jsou tam nalakované dřevěné čtverce, něco jako parkety ve světle barvě,tak jak se to kdysi dělalo, tak vzhledem k tomu, že se nám líbí spíše nábytěk v tmavší barvě,tak jsme uvažovali o namoření na tmavo. O koberci moc neuvažujeme - máme malé mimino, tak zhlediska údržby je koberec dost nepraktický, jedině kousek jako dekorace. Předem děkuji za odpověď a jakoukoliv radu.
Odpověď   Dobrý den přeji. Můžete volit výmalbu v nadčasové lila barvě. Volila bych tento odstín proti oknu a jakoby v nice za světlejší sedací soupravou. Konkrétní plán rozvržení nábytku je nad rámec této online poradny. Dotaz můžete poslad do poradny emailové.
Dotaz   Dobrý den, zařizujeme nový obývací pokoj (rozměry cca 5x5, výška 5m). Máme objednanou stěnu v odstínu ořech Morgana (zde: http://www.nabytek-forte.cz/katalog-c1/sektorovy-nabytek-c15/obyvaci-sestavy-c92/trendi-sestava-270-cm-tdm01-p518/). Chtěla bych se proto zeptat, jakou barvou vymalovat stěny. Jednu chci nechat bílou (naproti obývací stěně) a na ni horizontálně i vertikálně umístit bílé police - pro efekt knihovny. Pokoj je orientován na východ a je poměrně chladný, a tak přemyslím o nějaké teplejší barvě na zbývající tři zdi. Myslíte, že by byla jemná žlutá dobrou volbou? Nebráním se i jiným barvám. Vím, že je důležité sdělit i barvu podlahy, případně pohovky, ale toto zatím nemáme dořešené. Za tipy na barvu sedačky a podlahy (nejspíše koberce) budu také velice vděčná. Předem děkuji za odpověď, Lida.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych výmalbu v odstínu olivové zelené či žlutozelené. Na protější stěnu dejte jemný nádech vycházející z odstínu ořechové sestavy, aby bílé police opticky trochu vynikly. Sedací soupravu doporučuji v odstínu výmalby s doplňky čokoládové, cappuccinové či teplé žluté barvy. Alternativou je sedačka v jemné cappuccinové. Koberec volte jemný cappuccinový.
Dotaz   Dobrý den, prosím o radu. Stěna za sedačkou v obývacím pokoji je terakotová (do červena), ostatní jsou smetanové. (Máme nově vymalováno, sedačka je smetanová se vzorem v barvě terakoty.) Protože máme malé děti, přemýšlím o koupi napínacího potahu, ale nabízí je pouze v barvách terakota, smetanová, hnědá a rezavá. Ty světlejší jsem zamítla kvůli dětem a ostatní barvy se podle mě nebudou hodit ke zdi. Nábytek máme v olši, budeme pokládat novou podlahovou krytinu, (uvažujeme o linu). Proto prosím o radu, jaký odstín lina vybrat, jaké doplňky a jaký kobereček pod konferenční stůl. Předem moc děkuji.
Odpověď   Dobrý den přeji. Volila bych čokoládovou barvu potahu či přehozu. K tomu může být podlaha v buku a světlý cappuccinový nebo smetanový kusový koberec.
Dotaz   Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně výmalby. Máme novostavbu, kuchyň spojená s OP a částečně i chodbou,kde je "lehká kovová kostrukce schodiště s dubovými nášlapy (bělený dub), všude bude plovoucí podlaha ořech, kuchyně bílá lesk s ořechovou pracovní deskou, sedací souprava bílá kožená. Chtěla bych stěnu za kuchyní a za sedací soupravou vymalovat touto barvou Dulux Maraschino mocha 1 nebo 2 (váhám, kterou), ostatní stěny bílé, jsou tu i tři okna, z toho dvě francouzská, kde bychom chtěli dát japonské stěny - bílá průhledná, bílá a šedá. Před sedačku asi koberec Shaggy krémový, konf. stolek bílý, jídelní stůl snad ořech? Trochu se bojím té tmavé stěny za sedačkou, je to stěna 4,5 metru, výška 2,6., aby na nás moc "nepadala" Byly by na ní černobílé fotky v bílé paspartě. Na druhou stranu si myslím, že bílý nábytek vynikne na výrazné stěně. Na chodbě /za rohem/ je jedna stěna olivová. Chtěla bych, aby tento prostor působil propojeně, proto bych dala do OP doplňky v olivové nebo raději výraznější zelené, aby prostor nepůsobil moc smutně? Přikládám vizualizaci udělanou barvy Dulux (prostor není náš).Podlaha ořech je naše,kuchyň bude podobná. Děkuji za radu.
Odpověď   Dobry den me se Vase kombinace a esteticke citeni prostoru moc libi. Nevidim ze sveho pohledu zadny problem s kombinaci materialu a barvami. Tmave to rozhodne vypadat nebude
<< zpět ( stránka 4 / 9 )    |1 |2 |3 |4 |5 |6 |7 |8 |9 |
 
 
Vaše dotazy můžete pokládat bytové designérce každé úterý v online poradně od 11 do 12 hodin.
fotogalerie
Design Roadshow 2014 Jihlava.

>>

Design Roadshow 2014 Praha.

>>

video
Úklid zcela banální.

>>

Jednou utřít stačí .

>>

Kde chci bydlet
Podlahy a interiér

schodyasyn.cz | dvere-jap.cz | zabradli-jap.cz | Dveřní kování | Pouzdra pro posuvné dveře